Sayın Cumhurbaşkanımıza Sağlık Çalışanları Adına Mektup!

Sayın Cumhurbaşkanım; Bugün 3 Ocak 2022. Bugün sağlık çalışanları için yeni bir dönemin ilk günü olsun istiyoruz.

Gündem 03.01.2022, 13:56 Zeynep Elmalı
Sayın Cumhurbaşkanımıza Sağlık Çalışanları Adına Mektup!

Sayın Cumhurbaşkanım;

2002’den bu yana vatandaşımızın en iyi sağlık hizmetini alabilmesi için önce sistem, sonra fiziki mekanlar liderliğinizde yenilendi. Yeniden inşaa edilen bu dünyanın parmak ısırarak örnek gösterdiği yapıya son yıllarda yeterli gelmese de rekor sayıda sağlık personeli ataması yapılarak kamu istihdamı sağlandı.

Vatandaşların özel muayenehaneler için borç para aldığı, cenazelerin senetlerle teslim edildiği dönemlerden dünyanın en donanımlı sağlık ordusu ile en iyi hizmeti sunulmaya başlandı. Son 2 yılda tüm dünya şahit oldu ki Türkiye’de sağlık çalışanı demek fedakar kahramanlar olmak demek. Kahramanlığımızın bir madalyası yok belki ama takdiri devletimizin başından çok kez işittik.

Tabii ki gönüllerdeki yerimizi ve değerimizi biliyoruz ancak hissetmek istediklerimiz var. Çocuklarımızın geleceği için beklentilerimiz var. Sağlıkta yaşanan bu eşsiz dönüşümü sürdürerek en yüksek noktaya ulaştırmak için motivasyona ihtiyacımız var. Yorulduğumuz, tükendiğimiz zaman zaman yorucu, yıpratıcı nöbetlerden ziyade ailemize sağlayamadığımız imkanlar ve gelecek kaygımız nedeniyle daha çok üzüldüğümüz günler var.

Sayın Cumhurbaşkanım;

Bugün 3 Ocak 2022. Bugün sağlık çalışanları için yeni bir dönemin ilk günü olsun istiyoruz. Bugün o çok üzüldüğümüz günlerin geride kaldığı yeni dönemin ilk günü olması sizlerin alacağı değerli bir kararda. Biz biliyoruz ki ne bürokratlar ne de diğerleri bizi sizin kadar iyi duymaz. Bizi en çok siz duyar en iyi siz anlarsınız. 20 yılda emek emek oluşturduğunuz bu güçlü yapı; bugün sizden yeni bir ışık bekliyor.

Enerjinize ve çözümü bilen liderliğinize en çok bugün ihtiyaç var.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sağlık çalışanı olarak artık tek kalemde maaş almak istiyoruz. Ek ödeme, yan ödeme, ön ödeme gibi ayrı ayrı ödemeler yerine emekliliğimize yansıyacak tek ödemede bir maaş bekliyoruz.

Yıllardır bürokratlar tarafından ara ara dillendirilen sonra da unutulmuş gibi yapılan 3600 için yılın ilk çeyreğinde çözüme kavuşturulmasının bir zorunluluk haline geldiğini bilmenizi istiyoruz.

Enflasyon karşısında eriyen maaşlarımıza ve “0” olan alım gücümüze karşı seyyanen zam ve 20 yıllık bu dönüşüm emekçilerinin hakkı olan refah payımızı sizin iradenizle elde edeceğimizi biliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım;

2021 yılı “Sağlık Çalışanları Yılı” ilan edilmişti ama pandemi de dahil olmak üzere çeşitli sebeplerle bizler için kötü hatırlayacağımız bir yıl oldu.

3 Ocak 2022 sizin iradeniz ve kararlarınızla geçtiğimiz yıla ait tüm kötü hatıraları hafızamızdan sileceğimiz; bembeyaz mutlu ve başarılı yarınların ilk başlangıcı olacak bir tarih olsun istiyor ve size çok güveniyoruz.

Hoşgörü timsali Yunusemre şehri Eskşehir’in Sağlık Çalışanları adına sizlere “Gelin işi kolay kılalım” diyoruz.

Hasan Hüseyin KÖKSAL
Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
Sağlıkçı 3 hafta önce
Evet Özel muayenehane olayı azaldı. Ama şimdi çok ciddi bir özel hastane sorunu ortaya çıktı. Nitelikli uzman ve hocalar özellere geçti. Orada hasta bakıp ameliyat yapılıyor. Vatandaş Ciddi bir para ödüyor. Doktorlara devletin verdiği rakam orada alınanın yanında çok komik kalıyor. Bu yüzden birçok uzman ve hoca özele kaçıyor. Yakında devlette bir çok ameliyat yapılmayacak. Özeldede parası olan yaptıracak. İnsanlar Devlette randevu dahi alamıyor. Bunları da dile getirmeniz iyi olur
Alton 3 hafta önce
Hoş bir mektup(!) olmuş.
kamil 3 hafta önce
işi ne zaman zora koştunuz da kolay kılmaktan bahsediyorsunuz
DOKTORR 3 hafta önce
doktora bişey icap etmez,hemşiresi memuru serum takıp hastayı iyileştirir diyede yazsaydınız sayın site yetkilileri..
Sağlık 3 hafta önce
Özele git özele buralarda barınamazsın sen özel iyi para veriyor koş dr koş
Laboratuvar Teknikeri 2 hafta önce
Öyle olmaz bu işler,çıkar eylem yaparsın..Tabii yerse.
Hüseyin Boz 3 hafta önce
Sayın Başkanım ellerinize sağlık çok iyi yazmışsınız.İnşAllah hayırlara vesile olur.
Sendikçi 3 hafta önce
Yazamamış mektubu, iş yok
Elmas 2 hafta önce
Çok güzel olmuş. Sağlıkçılar seyyanen zammı çoktan haketti. Kurum olarak en düşük ücret sağlıkçılarda, yıllardır kurum olarak zam alamadık. Tek maaş sistemine geçilsin.
Mobing/asistan 2 hafta önce
Mobing insanlık tarihinin en adi suçudur. 36 saat çalışıp Nöbet ertesi izin verilmesi hak edilmiş asil davranıştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?