Savcının Takipsizlik Verdiği Fatma Ebe'ye Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Uyarı Cezası Verdi!

Fatma Berberoğlu Ebe unvanında Beylikdüzü Devlet Hastanesi'nde görev yapan sağlık personeline Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü tarafından akıl almaz uyarı cezası verildiği iddia edildi. Savcının suçlu bulmadığı Fatma Ebe, hastane yönetimi tarafından suçlu bulunarak uyarı cezasıyla cezalandırıldığı öğrenildi.

Gündem 24.03.2021, 20:25 25.03.2021, 09:54 Güler Sağlam
Savcının Takipsizlik Verdiği Fatma Ebe'ye Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Uyarı Cezası Verdi!

Ebe Fatma Berberoğlu tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ve paylaşılan belge ile ortaya çıkan akıl almaz ceza sağlık çalışanlarının tepkisini çekti. 

Berberoğlu yaptığı açıklamada; "Beylikduzu devlet Hastanesi'nde beyaz kod verdiğim hasta yakını benden asilsiz şikayette bulunmuş.Savcı anlamış kovuşturmaya gerek görmemiş. Ama şikayet ettiğim için tarafıma embesil hakaretinde bulunan sağlık bakım hizmetleri muduru şiddette vakarisizliktan uyarı cezası vermiş" ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medya aracılığıyla sesini Sağlık Bakanı, İl Sağlık Müdürü gibi isimlere duyurmaya çalışan Ebe Berberoğlu ayrı bir paylaşımında ise "Suçumu ben de bilmiyorum . Kendisine iki yıl önce mobing başvurusunda bulundum. 3yildir bieimimi değiştirmekle tehdit ettiğine dair. Zaten ebe olarak erişkin acilde çalışıyorum" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Değişik 5 ay önce
Liyakat liyakat liyakat... müdür savcı olmuş haberimiz yok.
Kınama Cezası 5 ay önce
Benim de böyle bir durumum var. Savcı suç unsuru olmadığına dair karar verdi. İdare kınama verdi. Ben dava açtım alt mahkeme düşünce ve ifade özgürlüğü verdi. Kurum itiraz etti.Üst mahkeme kurum lehine verdi.( Siyasiler bastırdığı için) Şuan anayasa mahkemesinde.
Not;Muhakkik mükafat olarak bir üst göreve getirildi.Daha fazla ballı kaymaklı maaş almaya devam ediyor.
:) 5 ay önce
Bütün dünya senin etrafında dönüyor. :)
Haber yanlış 5 ay önce
Cezayı başhekim yardımcısı vermiş sağlık hizmeti müdürü değil ki
Saglikci 5 ay önce
Savcının verdiği karar suçun adli karsiligina göredir,çalışanların göz ardi ettiği durum kurumların gendi iç disiplin yonetmeliklerinin olduğudur.bu durum karıştırılmamalıdır.
sosyal çalışmacı 5 ay önce
adli yönden ceza uygun görülmemiş bu idari yönden ceza verilmeyeceği anlamına gelmez ne haberi yapanın ne de ebenin mevzuattan haberi yok.
alim 5 ay önce
elhamdülillah her yer hukuksuzluk la doldu,taştı.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?