Salgının Kahramanı Sağlıkçılar İçin Bakanlık Acilen Kalacak Yer Sağlamalı!

Alkışlarla teşekkür edilen sağlık çalışanları için acilen kalacak yer sağlanmalıdır. Sitemize ulaşan bir çok sağlık çalışanı, “bizi alkışlayan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Ancak çok ciddi kaygılarımız var. Enfekte oluyoruz ve bizler nöbet çıkışı evlerimize ya korkarak gidiyoruz yada gitmeyip hastanelerde sandalyeler üzerinde dinlenmeye çalışıyoruz.” dediler.

Salgının Kahramanı Sağlıkçılar İçin Bakanlık Acilen Kalacak Yer Sağlamalı!

Sitemize ulaşan yüzlerce sağlık çalışanı, yaşadıkları sıkıntıyı dile getirerek, COVID-19 mücadelesinde en riskli meslek grubu olan bizlerin enfekte olmamamız düşünülemez. Bizimde eşimiz, çocuğumuz, anne - babamız var ve nöbet çıkışı evlerimize gittiğimizde onlara virüsü bulaştırmaktan korkuyoruz dediler. Avrupa’da sağlık çalışanlarının %10’una virüs bulaştığı göz önüne alınırsa virüsün bizlere bulaşmaması imkansız iken, Bakanlığın sağlık çalışanlarına acilen yer temini sağlaması gerekiyor dediler.

TIKLAYIN

Bir başka sağlık çalışanı ise; 21 aylık çocuğu olduğunu, salgının bu denli hızla yayıldığı ve ülkemizde ölümler yaşanmaya başladıktan sonra enfekte olarak çocuğuma virüs bulaşmasın diye evime gidemiyorum. Devlet büyüklerimiz lütfen bu soruna bir çözüm bulsun. dedi.

BU DURUMU EN İYİ AÇIKLAYAN ÖRNEK:

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 16:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarkan
Tarkan - 8 ay Önce

Bakanlık bu konuyu gözardı etmemeli ederse büyük ihmal olur...Sağlık çalışanı bu risk ortamında işten evine dönerse bebek ve yaşlıları tehlikeye atar...Bu önemli sorun otel ve misafirhane seçenekleriyle çözülebilir...Sonradan keşke demeyelim!

SIRADAKİ HABER