Sahte Rapor Çetesinde 3 Tutuklama Geldi!

Ordu’da, sağlıklı ve engel oranı düşük kişilere ‘usulsüz engelli raporu’ düzenledikleri gerekçesiyle düzenlenen operasyon sonucu adliyeye sevk edilen 20 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Sahte Rapor Çetesinde 3 Tutuklama Geldi!

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, bazı vatandaşlara usulsüz engelli raporu verildiği öne sürülen zanlıların yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. 

TIKLAYIN

17 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Düzenlenen operasyon sonucunda, sağlıklı ve engel oranı düşük kişilere usulsüz şekilde engelli raporu düzenledikleri gerekçesiyle geçen günlerde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon sonucu, aralarında bir doktorun da bulunduğu toplam 34 şüpheli geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Şüphelilerden 14’ü, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, toplamda 20 kişi de dün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 11’i adli kontrolle serbest, 6’sı ise savcılık kararıyla serbest bırakıldı.

Alınan Usulsüz Engelli Raporları ile şüphelilerin ÖTV indiriminden faydalanarak sıfır araç satın aldıkları, kamu hizmetlerinden ücretsiz veya indirimli faydalandıkları (belediye hizmetleri, Ulaşım, Telekomünikasyon vb.), Muhtaç ve Engelli aylığı aldıkları ve malulen emeklilik gibi haklardan faydalanmak istedikleri tespit edilmiştir. Alınan usulsüz engelli raporları nedeniyle kamudan sağlanan muafiyetler ve alınan nakdi yardımlar ile kamunun dolandırıldığı tespit edilmiştir.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER