PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sahte Doktor Acil Serviste Hasta Yakınından Dayak Yedi

Trabzon’da bir hastanenin acil servisinde doktor önlüğü giyerek kendisini hekim olarak tanıtan sahte doktor, bir hasta yakınından dayak yedi. Aynı kişinin başka bir hastanede ise kendisini “beyin cerrahı” olarak tanıttığı öğrenildi.

Gündem 02.09.2022, 15:11 03.09.2022, 00:58 Cansu Polat
Sahte Doktor Acil Serviste Hasta Yakınından Dayak Yedi

Serkan Ayaz isimli inşaat işçisi gözaltına alınırken, Steteskop takarak doktor önlüğü giyerek kendisini Trabzon’da bir hastanenin acil servisinde hekim olarak tanıtmış, bir hasta yakınından da dayak yemişti. Sahte doktorun Rize’deki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde de kendisini “beyin cerrahı” olarak tanıttı öğrenilirken Rize‘de de hakkında yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

Trabzon'da 4 gün önce inşaat işçisi Serkan Ayaz, yeşil doktor önlüğü giyip, boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi'ne geldi. Bir süre hastane önünde bekledikten sonra girdiği acil servis triaj alanında hasta yakını ve hemşire arasındaki tartışmaya dahil olan Ayaz, kendisini 'doktor' olarak tanıtıp, yardımcı olmak istediğini söyledi. Şüphe üzerine güvenlik görevlilerinin kimlik sorduğu Ayaz'ın doktor olmadığı anlaşıldı. Bu sırada hasta yakını, Ayaz'a tokat attı. Güvenlik görevlilerinin hastane dışına çıkardığı Ayaz, polis ekibi tarafından gözaltına alındı. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Ayaz, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Rize'ye yeni atandığını söylemiş

Serkan Ayaz'ın, 27 Ağustos'ta gittiği Rize'de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı görüntüleri de ortaya çıktı.

Doktor odasında görevlilerle sohbet ettiği anlarda kayda alınan görüntülerde, Ayaz'ın beyin cerrahı olduğunu ve Rize'ye yeni atandığını söylediği anlar yer alıyor. Aynı hastanede ameliyathaneye de girdiği belirtilen ve görevlilerin kimlik sorgulamasında doktor olmadığı anlaşılan Ayaz hakkında yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

"Doktorluk istiyorum, mesleği öğrenmek istedim"

Öte yandan Serkan Ayaz'ın, polisteki ifadesinde, "Doktor olmak istediğim için mesleği tanımaya, öğrenmeye çalışıyordum. O nedenle hastaneye gittim. Sonuçta 6 yıl tıp okuyacağım. 6 yıl sonra pişman olmak istemem. Onun için önceden bu meslek nasıl yapılıyor, diye öğrenmek, tecrübe edinmek istedim" dediği öğrenildi.

Yorumlar (9)
bahaneye bak 1 ay önce
ilk tokadı yediğinde vazgeçmeliydin????
boşver 1 ay önce
dr. taklidi yapmak için önlük steteskopa gerek yok ben olmasam siz nefes alamazsınız diye hava atabilirsin kendilerini o makamda gören çok kişi var ne yazıkki
Bir de beyin cerrahı 1 ay önce
Ahahahahahaha ya
39 1 ay önce
Hemşire kılığına niye girmemiş resmen ego
asd 1 ay önce
oysa dönerimiz cok az ek geliri doktor saglıyor deyip aglasaydın doktor olduguna hemen inanırdı herkes :D
Ağla Hekim Dışı 1 ay önce
Ağla YSP, ağla vasatın da altı. Ağla hekim dışı ağla
BU ADAMIN VE ŞİDDET IYGULAYANIN TUTUKLANMASI 1 ay önce
GEREK
Beyin cerrahı boynunda stetoskopla mı 1 ay önce
Gezer dahili branş mı bu
Neresinden baksan trajikomik
Ülke 1 ay önce
Ülkenin insanı kafayı yedi hareketlere bak :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?