Sağlıkta Sözleşmeli Yöneticiler Deli Dumrul Hikayesi Yazıyor!

Türk mitolojisinde Aylanu motifinin en belirgin olarak işlendiği hikayeler içinde yer alan Duha Koca oğlu Deli Dumrul, bir kuru çay üstüne köprü yapmış. Geçenden otuz üç akçe, geçmeyenden de döve döve kırk akçe almaya başlamış. Sağlıkta ki bazı sözleşmeli yöneticilerde tam olarak böyle.

Gündem 09.06.2021, 09:10 09.06.2021, 10:41 Güler Sağlam
Sağlıkta Sözleşmeli Yöneticiler Deli Dumrul Hikayesi Yazıyor!

Covid 19 pandemisi nedeni ile Sağlık Bakanlığı ve Milli SavunBakanlığı hariç tüm kurumlarda esnek mesai uygulanmakta. Aynı zamanda bir çok kurumda çalışanların mesaisi 10 da başlıyor 16 da bitiyor. Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü tarafından 27 Nisan'da ilgili birimlere "COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler" konulu yazı gönderildi.

Yazı ile kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 ve 11 Mayıs'ta tam, 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli sayılmasına karar verildi.

MEB yetkililerine göre, bu tarihlerde öğretmenlerin de idari izinli sayılması sebebiyle okullardaki uzaktan eğitime ara verilecek. Bakanlığa bağlı tüm resmi ve özel okullar, 10-11-12 Mayıs'ta tatil olacak.

Tüm genel idari izinlerde olduğu gibi bu idari izinde de okul yöneticileri ve öğretmenler, üzerlerinde bulunan ders görevlerini yapmış sayılarak, karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılacak.

Peki sağlıkta sağlığın yükünü çeken, geceleri, hafta sonları, bayramlarda evinde olmayan sağlık çalışanlarının idari zindeki durumu ne.

Duha Koca oğlu Deli Dumrul, bir kuru çay üstüne köprü yapmış. Geçenden otuz üç akçe, geçmeyenden de döve döve kırk akçe almaya başlamış.

 Sağlıkta ki bazı sözleşmeli yöneticilerde tam olarak böyle. 

Aynı ilde her hastanede farklı farklı uygulamlar.

Aynı hastanede hemşireye doktora farklı uygulamalar

Kimi idari izinde para veriyor, kimi nöbetten nöbete koşan sağlık çalışanın 20 saatini kesiyor.

Sendikalar görmezden duymazdan geliyor.

İl Sağlık müdürlüğünde sözleşmeli yöneticiler duymazdan görmezden geliyor.

 Velhasıl sağlıkta torpili olmadığı için nöbetten nöbete koşan sağlık personelinin 20 saate tekabül eden ücreti bir deli dumrul hikayesi ile kesiliyor. 

Kimse duymuyor, görmüyor

Koskaca il sağlıktaki yöneticiler benim ilimde kim ne yapıyor demiyor.

Sağlıkta tüm çalışanlar Cumhurbaşkanın verdiği idari izinde 20 saatini kesen sözleşmeli yöneticilerini ve uygulamayı Kamu Deneticiliği Kurumuna şikayet etmeli

İdari izinde Öğretmenlerin tüm hakkını ödeyen devlet, pandeminin kahramanlarına da öder.

Personel Sağlık

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Adil 4 ay önce
Sıktınız be. VAllahi sıktınız. Yetkili sendika, hükümet yakını olan Sağlık-Sen, değil mi? Deme ki sağlık çalışanları hayatından memnun. Memnun değilmiş gibi haber yapıyorsunuz. Demek ki hak ettikleri ücreti aldıklarını, hak ettikleri sosyal haklara ve saygınlığa sahip olduklarını; daha fazlasını hak etmediklerini düşünüyorlar. Siz neden "Sanki daha fazlasını hak ediyorlarmış" gibi haber yapıyorsunuz acaba? Sağlık çalışanları seçimleri ile "Daha fazlasını hak etmiyoruz" diye bağırıyor, neden duymuyorsunuz?
ALİ 4 ay önce
LİYAKATSİZ, SAYGISIZ VE KÜSTAHLAR.657 YE SAYGI DUYMAYAN SÖZLEŞMELİ YARIN DEVRAN DEĞİŞSE SOKAKTA LİMON BİLE SATAMAZLAR.
ödermi üvey onlar 4 ay önce
öder mi? 'İdari izinde Öğretmenlerin tüm hakkını ödeyen devlet, pandeminin kahramanlarına da öder'
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?