PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçının Promosyon Beklentisi 30 Bin Liranın Üzerinde

Yılan hikayesine dönen Sağlık Bakanlığı promosyon ihale süreciyle ilgili henüz somut bir adım atılmaz iken yapılan bir ankette, sağlık çalışanlarının %80’inden fazlasının 30 bin TL üzerinde promosyon beklentisi olduğu ortaya çıktı.

Gündem 08.12.2022, 20:19 11.12.2022, 23:47 Cansu Polat
Sağlıkçının Promosyon Beklentisi 30 Bin Liranın Üzerinde

Yaklaşık 2367 sağlık personelinin katıldığı banka promosyonu beklenti anketi sonuçları yayınlandı.

Anket sonuçlarına göre sağlık çalışanlarının yarısından fazlasının bir önceki sözleşme göre 5000 TL’nin altında promosyon aldığı, ankete katılanların yüzde 80’inden fazlasının da yeni yapılacak olan sözleşmeden 30 bin TL’nin üzerinde tutar beklediği ortaya çıktı.

Sağlık çalışanlarının neredeyse tamamının promosyonla ilgili sürecin 1 ay içerisinde sonuçlandırılmasını isterken, 30 bin TL üzerinden promosyon beklentisi dikkat çekti.

Ankete katılanların %74’ü sağlık hizmetleri sınıfında görev yaparken, 278 kişi genel idari hizmetler sınıfında, 263 kişi yardımcı hizmetler sınıfında ve 72 kişi ise teknik hizmetler sınıfında yer aldı.

Ankete katılanların yaklaşık yarısı bir önceki promosyon tutarı olarak 2500 TL ile 5.000 TL arasında ücret aldıklarını söylerken, %38’i önceki sözleşmelerinde 5500 TL ile 10.000 TL arasında bir promosyon aldığını dile getirdi.

Sağlık Bakanlığının 2022 aralık sonuna kadar promosyon sürecini sonuçlandırılmasını isteyenlerin oranı %67’yi bulurken, %28’i ise 2023 ocak ayına kada sonuçlandırmasını % 5’i ise 2023 Şubat ayı sonuna kadar Bakanlığın promosyon sözleşme görüşmelerini tamamlaması gerektiğini ifade etti.

Yorumlar (9)
ecevitten beter olun 2 ay önce
tık yok seçimde görün siz tıkı toku
rizeli 53 2 ay önce
ŞUAN 50 BİN OLDU BEKLENTİ
Sağlıkçı 2 ay önce
Bekliyoruzda veren yok umut etmekten başka çare yok sendika başkanlarıda çıkın bir şey konuşun bari madem bizlerin sözcüsü sizlersiniz daha ne bekleniyor
Bekleme gelmeyecek 2 ay önce
Daha çok beklersin. Kılınızı kıpırdatın biraz hep başkasından bişey yapmasını beklemeyin . Sendikalar etkisiz eleman
cengiz han 2 ay önce
Saglikcilari sallayan mi var.icimizde yalakalar oldugu surece hak mak verilmez.adamlar yuzlerine tukurse yarabbi sukur derler.secimde gorusuruz.
Murat 2 ay önce
Bunu yapan sendikacı değil, olamaz, olmamalı. İki ay evvel 45bin liraya imza atılıyordu. Şimdi ise otuzbin lira dayatılıyor.
Sağlıkçıı 2 ay önce
Aylardır oyaladınız bu hafta bu ay diye diye.haziranda görüşürüz inş.iyi ödediniz sağlıkçının hakkını…
Sağlık 2 ay önce
Şimdi %25 zam gelecek kesin onuda bankaya yatan meblanın üzerine koyup promosyon hesaplasınlar
milas346 2 ay önce
Türkiyede Sağlık Bakanı Varmı? Yok Çünkü olanda sadece doktor işi ve özel hastaneleri iyleştirme bakanı olarak görev yapıyor. Yalansa çıksın söylesin Sağlık Bakanlığında Çalışanlar neden memur olarak doktor ve Yardımcı Sağlık personeli çalıştırıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.