Sağlıkçılara İşlerini Bıraktırarak Hastane Kapısına Dizdiler! Sebebi İse…

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü'nün internet sitesinden yayınladığı fotoğraflar birçok kesimin tepkisini çekti. Devlette protokol kuralları belli iken sanki Sağlık Bakanı geliyormuş gibi İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mesut SAKA için oluşturulan karşılama protokolü liyakatin yerle bir edildiğinin son göstergesi oldu.

Gündem 17.02.2020, 22:47 18.02.2020, 20:54 Güler Sağlam
Sağlıkçılara İşlerini Bıraktırarak Hastane Kapısına Dizdiler! Sebebi İse…

Hastane çalışanlarına işlerini bıraktırarak, hastane kapısına dizen ve sağlık müdür yardımcısını bekleten anlayışa tepkiler sürüyor. Sağlık Müdür Yardımcısının da duruma tepki göstermemesi de dikkatlerden kaçmadı. 

TIKLAYIN

Devlette liyakatın geldiği yeri gösteren en açık örneklerden biri olan bu fotoğraf Ordu'daki sağlığın gösterişten ibaret mi olduğu sorusunu akıllara getirdi. Hastanelerde sıra çok, doktor yok, randevular uzun tarihlere verilirken, malzeme eksikliği ve Acillerin ağzına kadar dolu olduğu haberleri ve vatandaş şikayetleri varken, bu sorunların çözümüne kafa yorması gereken devlet memurlarının yapması gerekli görevleri yapmak yerine, devletin resmi internet sitesinden çalışanları hizaya sokarak fotoğraf yayınlaması büyük tepkilere neden oldu. 

Tekrar söylüyoruz. Devlet memurları yapması gereken görevleri yaptığı için kendilerine ifşa  edemezler. Devlette liyakat geri gelmeden hiçbir şey düzelmez ey büyüklerimiz.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Arthur 12 ay önce
Ah Vatan! Ne hale geldik. Eşlerimizi göremez olduk günaşırı nöbetlerden. Sağlık personeli tükenmişlik sendromunda. Daha görevinin ilk yıllarında olan sağlık personeli müdürlüklerde geçici 20-30 senelik personellerde gün aşırı nöbette. Müdürlüğe Geçici görevle alınan personeller günü bir olurla saati kadrolarınolan hastanelerde fazla mesai nöbeti tutmakta. Nerden baksan vebal. Artık zaman liyakatın bir an önce gelme zamanı. Sözleşmeli idarecilik çalışma barışını bozdu. Devletimiz bu sistemden bir an önce vazgeçmeli. Bize bu Devleti Vatan kılanların kemiklerini sızlatmanın alemi yok. Fotoğraflar ortada.
Ragıp 12 ay önce
tam bir iş güzarlık örneği olmuş
yahyalı 12 ay önce
Haberi yapan arkadaş camiadan değil galiba ,Sağlık müdür yardımcısı ne oluyor (Başkan,Başkan yrd.)?
SAG37 12 ay önce
LİYAKATSİ Z KARAKTERSİZLER OLUNCA BÖYLE YAZIK BASKAN OLMUSA NE OLMUS TAKMAYA DEGMEZ
Yuh artık 12 ay önce
At yalanı admin. Bu haberi yaptıran karakter, olayın böyle olmadığını anasının adı gibi iyi biliyor.
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?