Sağlık Personelini darp eden polis Vali talimatıyla açığa alındı!

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin sağlıkta şiddete kayıtsız kalmadı.

Gündem 12.06.2020, 09:12 12.06.2020, 09:17
Sağlık Personelini darp eden polis Vali talimatıyla açığa alındı!

Şanlıurfa'da sağlık personelini darp ettiği iddia edilen polis, Vali Abdullah Erin'in talimatı ile açığa alındı.

TIKLAYIN

İddiaya göre Haliliye İlçesi Paşabağı Mahallesindeki 6 Nolu Aile Sağlık Merkezi'ne (ASM) giden sivil polis E.Ö.'den, girişinin yapılması için kimliği istendi. Kimliğinin istenmesine tepki gösteren polis hemşirenin üzerine yürüdü. O esnada araya giren bir diğer sağlık personeli M.D. isimli personele kafa attığı. Burnu kırılan personel, diğer çalışanlar tarafından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hastaneden sağlık raporu alan M.D., "kasten yaralama ve hakaret" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. 

Olayın gündeme gelmesinin ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, sivil polis hakkında  soruşturma başlatılması talimatını verdi. Polis memuru kısa sürede açığa alındı.

Yorumlar (2)
yetersiz 5 ay önce
polis bile bunu yapabiliyor artık. sağlıkta her türlü şiddete hayır.çok gaddar olacağım ama verilen ceza az meslekten men'e kadar gidilsin artık.
Hemşire 5 ay önce
Yakın zamanda hastane önünde görev yapan bir polis ile sohbet etme fırsatım oldu. Açığa alınmanın bir polis için ceza değil ödül olduğunu söylemişti. Bilgisi olan var mı bilmiyorum tam maaşla evinde oturuyorlarmış sanırım.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?