Sağlık Personeli Vakaya Gittiği İçin 10 Dakika Geç Kaldığı Sınava Alınmadı: Baba İsyan Etti

Zonguldak'da görev yapan 112 sağlık personeli Aleyna Uzun, acil müdahaleye gitmesi sonucu ehliyet sınavına 10 dakika geç kaldı. Bunun üzerine sınava alınmayan Uzun'un Babası tepkisini sosyal medyadan dile getirdi.

Sağlık Personeli Vakaya Gittiği İçin 10 Dakika Geç Kaldığı Sınava Alınmadı: Baba İsyan Etti

Sabah saat 08.20’deki sınava sadece 10 dakika geç kaldığı için kızını sınava almayan görevlilere rica etmelerine rağmen yüzlerine bile bakmadığını ifade eden baba Rafet Uzun,

TIKLAYIN

“Kızım sağlık görevlisi olduğu için acil vakaya gidince ehliyet almak için gittiği direksiyon sınavına geç kaldı. Öğretmenevi’nde oturan sınav görevlilerine rica etmeme rağmen kabul etmediler. Hatta sınava girecek diğer insanlara haksızlık olmasın diye bekleyebileceğimi söylesek de yüzünüze bile bakmadılar.

En azından kızımın üzerindeki sağlıkçı üniformasının hatırına saygı gösterebilirlerdi. Bu çocuklar özellikle pandemi döneminde yüzlerce insan için hayatlarını riske attılar. Ama kendilerini eğitimci olarak tanımlayan iki sınav görevlisi acil vaka için göreve giden kızımı 10 dakika idare edemediler.

Bir sağlıkçı babası olarak tepkimi e sitemimi kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 11:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemsire
Hemsire - 4 ay Önce

Keşke nobetini diger arkadaslarindan biriyle degistirseydi riske etmemis olurdu.112 de nobet devir saatine 1 dakika bile kalsa vaka anonsu yapilabilme ihtimali herzaman vardir. Sınav gorevlilerini haksız gormuyom

Heye
Heye - 4 ay Önce

Nöbetini ayarlayabilirdi rafet amcam

SIRADAKİ HABER