PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Personeli Twitter’da Gündem Olmaya Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığının hayata geçirdiği taban ve teşvik ek ödemelerine itiraz eden sağlık personelleri 3 gündür SağlıkçıyaAyrıBakanlık tagını Twitter Türkiye gündeminde tutmaya devam ediyor.

Gündem 31.08.2022, 15:28 Cansu Polat
Sağlık Personeli Twitter’da Gündem Olmaya Devam Ediyor

39 sağlık branşı Twitter hesabının önderliğinde SağlıkçıAyrıBakanlık etiketi ile 3 gündür Sağlık Bakanlığına seslerini duyurmaya çalışan sağlık profesyoneller, 700 TL’lik taban tutarlara itiraz ediyorlar.

Sağlık Bakanlığı Ek ödeme Yönetmeliği, geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Ek Ödeme tutarları hesaplara yatmaya devam ediyor.

Sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan sağlık profesyonelleri, hem bordrolarını paylaşarak tepki gösteriyor hemde ayrımcı uygulamalara itiraz ediyorlar.

Yorumlar (12)
sağlık personeli 1 ay önce
hekim dışı ne demek her kesin bir unvanı var doktorum unvanı varsa benimde var hekim dışı diye bir meslek gurubu yok sayın bakanım bence bu iş senin işin değil iyice ortalığı karıştırdın bırak git daha fazla uğraşma
ttt 1 ay önce
twitter ses duyurmanın en kolay yolu
ysp 1 ay önce
evet biz hemşireler yardımcı sağlık personeliyiz (ysp), ama hakkımızı verin artık.
1 Biologist 1 ay önce
üç fakülte, 30 yıl hizmet, 1/4 3000 ek gösterge ile 803 tl taban ve 832 tl teşvik layık görülmüş. PESS diyorum.
Doktorun özele geçmesi kesilsin 1 ay önce
Diye yapılmış iyileştirme.. bize düşen de 3-5 yalan dolan
Hemşire 1 ay önce
Arkadaşlar bizi temsil eden sendikanın başkanının icraata belli bize faydası da belli. Sizce ayrı bakanlık kurulsa sarı Semih’ten farklı mı olur, siz salak mısınız? Hekime pislik yapıcaksınız diye bir halt kazanamıyoruz yıllardır yeter artık. Birlik olalım tepki gösterelim ama böyle değil.
İstemezzük bakanlığı 1 ay önce
Ayrı bakanlıkta da ayrışma olur merak etme. Lisans önlisans bakanlığı, ebe hemşire bakanlığı, eğitim enfeksiyon hemşiresi birimi bakanlığı...
Hekim 1 ay önce
Bu itirazda haklısınız sağlıkçı diye bir saçmalık yoktur hekim vardır, hemşire vardır ya da sekreter vardır. Dünyanın heryerinde hekim hemşirenin 3-5 katı fazla ücret alır aradaki oluşan fark tabiatın doğası gereği hatta az bile. Ama ülkedeki tüm memurlar gibi sizin de elinize geçen yaptığınız işin hakkı değil.. hekimle kendinizi karşılaştırmadan hakkınızı talep edin
HALK SAĞLIĞI 1 ay önce
1.basamak da ayrı bakanlık olmalı. Halk sağlığı bakanlığı. Sağlık bakanlığı bizi unuttu zaten.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?