PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü, Sağlık Bakım Müdürüyle İlgili Açıklama Yaptı!

Acil serviste görev yapan hemşirelere yönelik “çalıştırın bunları kırbaçlayın” dediği ileri sürülen Başhemşire ile ilgili oluşan infial sonrasında Sağlık Müdürü açıklama yaptı.

Gündem 23.09.2022, 09:16 23.09.2022, 10:25 Cansu Polat
Sağlık Müdürü, Sağlık Bakım Müdürüyle İlgili Açıklama Yaptı!

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, Erzurum Horasan Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün söylediği iddia edilen “çalışmıyorlarsa kırbaçlayın bunları” sözleriyle ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

Sağlık Müdürü Bedir, “ilçe hastanemizde görev yapan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün (eski tabirle başhemşire) acil servisleri gezerken oradaki çalışanlarımıza yönelik sarf etmiş olduğu, her ne amaçla olursa olsun hiçbir şekilde kabulü mümkün olmayan sözler her bir mesai arkadaşımız olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATTIK DEDİ!

Olayla ilgili bilginin kendisine Çarşamba gecesi geç saatlerde ulaştığını aktaran Sağlık Müdürü Bedir, ivedilikle inceleme başlattığını, Perşembe sabahı itibari ile hastaneye giderek gerek yöneticilerle gerekse hemşire ve diğer çalışma arkadaşları ile görüşmeler yapıldığını ve söz konusu kişi hakkında soruşturma başlattıklarını söyledi.


*Dr. Gürsel BEDİR - Erzurum İl Sağlık Müdürü

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ile ilgili konuyu yakından takip eden Bakanlığa ayrıntılı bilgiler verildigini aktaran Sağlık Müdürü Bedir, idari tasarruf için de gerekli işlemlerde bulunulmuştur dedi.

Diğer taraftan Sağlık Müdürü iletişim konusuna da değinerek “hasta ve hasta yakınları ile ve kendi aramızda iletişimin ne kadar önemli olduğunu sık sık vurguladığımız ve bu hususlarda her basamaktaki arkadaşımıza üniversitemizden profesyonel iletişim kursları aldırdığımız bir dönemde, sözün tesirini ortaya koyan bu hadise yöneticiler olarak her birimize de ders olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Sağlık Sen Erzurum Şubesi: KINIYORUZ!

Horasan Devlet Hastanesi Acil Servisinde meydana gelen ve birçok sağlık sitesi ile sosyal medyada gündem olan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün, "Hemşireler çalışıyor mu, çalıştırın onları, kırbaçlayın onları" gibi amacını ve haddini aşan ifadeleri nedeniyle konuyu öğrendikten hemen sonra Sağlık-Sen Erzurum Şubesi olarak konunun muhatapları ile ( özellikle acil servis sorumlu hemşiresi) iletişime geçilerek konu hakkında detaylı bilgi aldık. Bu bilgiler ışığında başta İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere yetkililere görüşerek konunun takibi ve gereğinin yapılması hususunda girişimlerde bulunduk. "Sağlıkta şiddete sıfır tolerans " diyerek yıllar önce başlatıp her platformda mücadelesini verdiğimiz sağlıkta şiddetin farklı bir boyutuyla karşılaştığımız bu olaya karşı çalışanlarımızın yanında olduğumuzu özellikle belirtmek istiyoruz. Bu vesileyle her ne sebeple olursa olsun, kimden gelirse gelsin fedakâr sağlık çalışanlarımıza karşı sözlü ya da fiili her türlü şiddete karşı tepkimizi ortaya koyacağımızı belirterek bu tür eylem ve söylemleri kınıyoruz. Ayrıca söz konusu olayla ilgili Sağlık Müdürlüğümüz tarafından soruşturma başlatılmış olup süreç tarafımızca da hassasiyetle takip edilmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Yorumlar (7)
Hemşir 2 hafta önce
O müdüre hanımı müdürlükten alıp o acile çalışma arkadaşı olarak versinler görsün kırbaçı o zaman????
Kahtalı mıçe 2 hafta önce
Bu kadının yöneticiliği fesh edilip servislere dönmesi sağlanmalıdır
yorumcu 2 hafta önce
demokratik seçimle sınavla liyakatla değil de sendika ile siyaset ile güç ile dayı ile gelirsen bu vurdumduymazlık altyapı eksikliği olan toplumda kaçınılmaz sonuç olur..!
Akıllı Oyuncu 2 hafta önce
İl Sağlık Müdürü topu taca atmış, kim bilir hangi siyasetçi çıkacaktı kırbaçcının arkasından, Liykatsizliğin ve hadsizliğin geldiği nokta. Sözleşmeli idereci mi olur. o zaman sözleşmeli vekil olsun, cumhur başkanı olsun. E biz seçilerek geliyoruz derler bu kez. O zaman il sağlık müdürü, hastane başhekimi ve müdürleride personeller arsından seçilerek gelsin o zaman.
Kerim Cabbar 2 hafta önce
Eskidendi Müdürlerin söz sahibi olduğu zamanlar
Kruzzz 2 hafta önce
Bunlarda kabahat yok ki, bu liyakatsız, iş bilmez, kendi meslek arkadaşına bu kadar onursuzca sözler sarfeden birini bu makamlara getirenler kabahatli. Bumerang gibi bu işte inşAllah birilerini vurur diyecem de nerde
Halo dayı 2 hafta önce
Yazık memleket ne hale gelmiş kırbaç nedir ya
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?