Sağlık Müdürlüğünün Elazığ Depremine Gönderdiği Ambulans Bozuk, UMKE Aracını da Hazır Dahi Edememişler!

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğünün, Elazığ depreminden sonra birçok ilin sağlık müdürlüğünün yaptığı gibi bölgeye sağlık ekibi göndermesinde sorunlar çıktığı iddia edildi. Buna göre Çankırı Sağlık Müdürlüğünün Elazığ'a gönderdiği ambulansın bozuk olduğu iddia edilirken, deprem bölgesine istenen UMKE aracını da Sağlık Müdürlüğünün hazır dahi edemediği Çankırı Postası isimli sitede yer aldı.

Sağlık Müdürlüğünün Elazığ Depremine Gönderdiği Ambulans Bozuk, UMKE Aracını da Hazır Dahi Edememişler!

Haber merkezimize ulaşan bilgiler, Elazığ depremi sonrası İl Sağlık Müdürlüğünde yaşanan vurdum duymazlığını ve sorumsuzluğun ne denli vahim boyutlara ulaştığını gözler önüne serecek cinsten.

Elazığ’da yaşanan 6,8 büyüklüğünde ki deprem sonrası Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'nin farklı kentlerinden olduğu gibi acil koduyla Çankırı’dan 2 ambulans, 2 UMKE aracı ve timi istendi.  Ancak 18 DS 959 plakalı UMKE aracının lastiğinin depremden 10 gün önce tatbikatta yarılmış olduğu ve lastiğin 10 gün içerisinde temin edilip takılamadığından 1 UMKE aracı ve timi yola çıkartılamadı. Bakanlığa aracın arızalı olduğu bilgisi verilerek Çankırı’dan tek araç deprem bölgesine gönderildi.

Bozuk Ambulansı Deprem Bölgesine Gönderen Sağlık Müdürlüğünden Tuhaf Açıklama! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Sağlık Müdürlüğündeki ihmaller zinciri bununla da sınırlı kalmadı. Elazığ’a gönderilen 2 adet 112 Ambulansından 2’ncisinde mevcut arıza açığa çıkarak aracın içinde durulmayacak kadar koku yayıldı. Çandır’da kokudan yoluna devam edemeyen sağlık personeli yolda durarak Çankırı’dan ikinci bir ambulans istedi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Çandır’a ulaşan yedek ambulansla deprem bölgesine giden ekip, 18 BA 451 plakalı yeni ambulansın da Defibrilatörü (şok cihazı), araç camı ve cam suyu bidonun delik olduğunu tespit etti.

Deprem bölgesine yardıma çıkan araç, yardıma muhtaç vaziyette Elazığ’dadepremzedelere hizmet veremeden Çankırı’ya geri döndürüldü.

Acil yardım araçları yardıma muhtaç -

İl Sağlık Müdürlüğü koltuğunda yemek masasından paylaştığı fotoğraflarla “Durmak yok hizmete devam” mesajıyla tepki toplayan İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’nın eyyamcılığı böylece bir kez daha tescillendi. Peş peşe yaşanan ihmaller zinciri, Çankırı sağlığının ne denli sorumsuz eyyamcı yöneticiler elinde sorunlu hale geldiğini gösteriyor. Acil durumlar için bütün donanımları ile hazır halde bekletilmesi gereken aracın lastiğinin dahi zamanında hazır edilememesi bu nasıl “çalışmaya devam” sorusunu beraberinde getiriyor?

Öte yandan lastiği yarık UMKE aracının yardım çağrısından bir gün sonra lastiğinin temin edilerek değiştirildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 17:47

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkcı
sağlıkcı - 2 ay Önce

yazılanlar doğru ise ACİLEN 112 BAŞKANI BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFA ETMELİ görevi ihmalden de soruşturma açılmalı

Mersin
Mersin - 2 ay Önce

Mersin Acil hizmetler başkani in önce adana da sonra da mersinde yemediği halt kalmadı. Ne hikmetse her gelen yeni yönetimde terfi ederek yerinde duruyor. Yazık

Tekken5
Tekken5 - 2 ay Önce

Etmezler kardeş, etmezler, yapıştılar koltuğa, ne zaman sarı coronosen değişir, o zaman işler düzelir, inanın mevcut virüsten daha tehlikeliler. Üye olanlar birdaha düşünsün derim, ZULÜM var, ÖLÜM var, HESAP var AHİRET var, düşünen ve inanlar için tabiki.

SIRADAKİ HABER