Sağlık Müdürlüğünde Şoför Odasına Şifreli Kapı İle Giriliyor! Peki Neden?

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı şoförler gitmedikleri yollar için kendilerine usulsüz harcırah evrakı tanzim ederek yüksek miktarda zimmetine para geçirdikleri iddia ediliyor.

Gündem 16.11.2021, 01:42 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürlüğünde Şoför Odasına Şifreli Kapı İle Giriliyor! Peki Neden?

İddialara göre Tanzim edilen usulsüz harcırah evrakıyla toplanan paralar bir havuzda biriktirilerek şoförler arasında paylaştırılıyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bazı şoförlerin bu durumdan rahatsız olmalarından dolayı peş peşe baş şoförlerin değiştirildiği Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Şoförler odasına bu sebepten dolayı da giriş ve çıkışları şifreyi bilenin girebileceği şekilde kapı yapılarak üzerine ise “Kamera ile izlenmekte kapıyı elle zorlamayınız” yazan bir uyarı yazısı asılmış durumda.

Sağlık İl Müdürlüğü Şoförlerinin göreve gitmedikleri halde usulsüz yol harcırahıyla elde edilen yolsuzluk için birçok evrakta uygunsuzluk yapıldığını da tespit eden Bakanlık müfettişleri yaklaşık beş haftadır inceleme ve araştırmalarına devam ediyor.

Kaynak: https://www.akasyam.com/samsun-saglik-il-mudurlugu-soforler-odasina-neden-sifreli-kapiyla-giriliyor-181517/

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Mersin 2 hafta önce
Mersin de de hemen hemen benzer şeyler in yapıldığı haberleri vardı. Tek farkı havuz sistemi ile değil, kişiye özel. Başkanlar da duyduğu halde aylardır işlem yapılmamış olması manidar
Att 2 hafta önce
Herşey olabilir, hiçbirşey olmayabilir. Ancak var ise o parayı veren mutemet, ödeme emrini imzalayan idareci ve konu ile alakası olan herkes meslekten ihraç edilmeli, hatta hapis cezası verilmelidir. Memleket böyle böyle düzelecek. İnsanların vijdanına değil, kanun ve yönetmeliklere yani sisteme güvenerek yönetilmek istiyoruz. Yoksa Ahmet gider Mehmet yemeye devam eder. SİSTEM LAZIM SİSTEM. ADALET LAZIM ADALET.
Şoför Vin Diesel 2 hafta önce
Chp'li Ankara belediye başkanı mansur yavaş hayranı destekci e. bulamamışmı bir hemşerisini başşoför yapacak.
emergency 2 hafta önce
senin kuyruğuna iyi basmışlar
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?