PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğünde Bir Gaip Olay: Doktor Beni Dövdü!

İlçe sağlık Müdürlüğü’nde güvenlik görevlisi olarak görev yapan Mehmet Alkış, Müdürlük bahçesinde araç parkı nedeniyle tartışma yaşadığı doktor M.F.D.’nin kendisini önce darbettiğini ardından da otomobiline zarar verdiğini ileri sürerek şikayetçi oldu.

Gündem 09.06.2022, 02:29 09.06.2022, 13:35 Cansu Polat
Sağlık Müdürlüğünde Bir Gaip Olay: Doktor Beni Dövdü!

Konya’nın Selçuklu İlçesi Sağlık Müdürlüğü binasında güvenlik görevlisi olarak çalışan Mehmet Alkış ile aynı binada Kızılay’da görev yapan Doktor M.F.D. arasında geçtiğimiz hafta çıkan araç park etme nedeniyle yaşanan tartışma darp olayı ile sonuçlandı.

Olayla ilgili güvenlik görevlisinin iddialarına göre tekme ve yumruk darbelerine maruz kalması sonucu doktor M.F.D. hakkında polis merkezine giderek şikayette bulundu.

Kendisinin şehit yakınlarına tanınan hak kapsamında kardeşinin 20 yıl önce Tunceli’de teröristlerle girdiği çatışma sırasında şehit olması nedeniyle güvenlik görevlisi olarak Sağlık Bakanlığında göreve başladığını belirten Alkış, doktorla ilgili yaşanan olaya dair şu açıklamayı yaptı:

“PSİKOLOJİK OLARAK İYİ DEĞİLİM”

Olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu ifade eden Mehmet Alkış, “Boynumda, kafamın iç kısmında, dirseğimde ve bacaklarımda yaralar var. Özellikle şikayetçi olduk. Psikolojik olarak iyi değilim. Çalıştığım kurumdan 20 gün izin aldım” dedi.

ANNE VE BABASI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Mehmet Alkış'ın babası Duran ve annesi Emine Alkış da doktor M.F.D. hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na 'Ölünün hatırasına hakaret', 'Hakaret' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

DOKTOR KENDİSİNİ SAVUNDU

Doktor M.F.D. ise olayın anlatıldığı gibi olmadığını belirterek, “Şahıs aracını sürekli hastaların geçemeyeceği şekilde aracını park ediyordu. Daha önce defalarca yöneticiler tarafından uyarıldı. Olay günü ise çalışmamasına rağmen yine gelip aracını oraya park etti. Bir kan bağışçısı ise rahatsızlanınca onu yukarıya çıkarmak istedik. Bu sırada şahıs gelince ona ‘Arabanı burada bırakmamanı söylemiştim’ dedim. Daha sonra üzerime yürüdü aramızda tartışma çıkınca önce yanımdaki hemşireye yumruk attı. Daha sonra da bana saldırdı. Kimsenin şehit kardeşine küfür etmedim. Etsem bile sizce beni oradan sağ çıkarırlar mı? Yıllarca doğuda görev yaptım. Şehit askerlerimiz ve yaralı askerlerimizi tedavi ettim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Sağlık emekçisi 4 ay önce
Olayın iç yüzü bilinmez ama güvenliğin iddialar boş biraz. Hangi sağlıkçı şehit olmuş kişiye söver. Doktor bana sövdü de anlarız. Algı yapmak için abini kullanmış isen eğer hiç hoş değil
Makam kişiye üstünlük sağlamaz 4 ay önce
Aydin devlet hastanesinde müdür yardımcısı güvenliği darp etmiş güvenlikte savcılığa gidip şikayetçi olmuş haklıysa hakkını araması ve destek verilmesi lazim
Yalancı 4 ay önce
Şehit kardeşi olarak işe girmiş ve hala onu kullanmak istiyor şehire abisine saygısı olsa bunu yapmaz maalesef böyle çok insan tanıyorum Şehitlerimize Allah rahmet eylesin ama kendini bilmez yakınları hep birşeyler koparmak peşinde asalaklık yapıyorlar
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?