Sağlık Müdürlüğü ve Hastane İdaresi Sağlıkçıya 46 Farklı Mobing Uygulamış!

Devlet Hastanesinde bir diş hekiminin Kamu Denetçiliği Kurumu'na yaptığı şikayette kendisine 46 başlıkta mobing uygulandığını iddia etti.

Sağlık Müdürlüğü ve Hastane İdaresi Sağlıkçıya 46 Farklı Mobing Uygulamış!
banner71

Isparta’da diş hekimi Esra Şahiner iddiaya göre AKP’li gençlik kolları başkanının hakaretine uğradı, başhekim tarafından da tehdit edildi...

Isparta Senirkent Devlet Hastanesi'nde görev yapan Diş Hekimi Esra Şahiner'e uygulanan mobbing ombudsmanı bile şaşırttı. Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) yaptığı şikayette 46 başlık altında uğradığı baskıyı dile getiren Şahiner, hem İl Sağlık Müdürlüğü hem de görev yaptığı hastanedeki yöneticilerin baskılarını bir bir sıraladı.

Başombudsman (Kamu Başdenetçisi) Şeref Malkoç, başvuruyu kabul etti ve diş hekiminin uğradığı mobbing için Sağlık Bakanlığı'nca soruşturma açılmasını talep etti. Kararda “Telafisi güç ve imkansız zararlarının oluşmamasını teminen, öncelikle başvuranın talebi doğrultusunda görev yerinin ailesinin bulunduğu Isparta il merkezinde durumuna uygun bir yere alınması” istendi.

TIKLAYIN

SÖZCÜ'nün KDK'dan ulaştığı şikayet dilekçesinde Şahiner'in iddialarından bazıları şöyle:

-Başhekimin odasında bulunan Kemal Dirican (AKP Geçlik Kolları Başkanı) tarafından, küçük düşürücü ifadelerde bulunup kendisine “Dengesiz, özgüvensiz, benim dişim ağrırken neden hastanede olmazsın” dedi. Bunun üzerine kendisi de Başhekime “Bu etik değil neden beni rencide edip küçük düşürmesine izin veriyorsunuz” diye sordu. Başhekim “Defol git odamdan” dedi.

-Başhekim tarafından hemşirelerin önünde “beynini ezerim” şeklinde tehdit edildi.
Kaynak :sözcü

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Diş Hekimi
Diş Hekimi - 6 gün Önce

Böyle haddini bilmez,beş para etmeyen insanlara fırsat vermemek lazım,meslektaşımı cesaretinden ötürü tebrik ediyorum peşini bırakmasın.

Kdk, KDK olmalı...
Kdk, KDK olmalı... - 6 gün Önce

46 neki 86 dalda mobbing uygulayan var.. Kdk, kdk olsa kurumlarda yetkisine göre çok kişiyi aldırır. Ama tavsite deyip geçiştiriyor.. Madden var versene tbmmm cumhurbaşkanına isimleri. Bak bakalım mobbing, idari dava yığılması kalıyormu?

sütçülerli
sütçülerli - 5 gün Önce

siz birde sütçüleri görün mobbingin kralı anavatını orası

Hemşire
Hemşire - 5 gün Önce

Bunlar yol su elektrik olarak döner

SIRADAKİ HABER