Sağlık Müdürlüğü'nden Skandal İle İlgili İlginç Açıklama; Her Hastayı Ambulansla 'Sevketmiyoruz'

Havza'da ayağından vurulan üniversite öğrencisinin ambulansla değilde kendi imkanları ile 5 saat yol giderek Eğitim Araştırma Hastanesi'ne başvurması ile ilgili Sağlık İl Müdürü Oruç'tan ilginç açıklama geldi. Oruç, "Acile başvuran her hastaya ambulans vermiyoruz "dedi.

Gündem 22.02.2020, 13:58 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğü'nden Skandal İle İlgili İlginç Açıklama; Her Hastayı Ambulansla 'Sevketmiyoruz'

Samsun'un Havza ilçesinde ayağa saçma isabet eden üniversite öğrencisi S.K, ilçe devlet hastanesine başvurdu. Ameliyathanesi ve diğer ekipmanlara sahip hastane, gereksiz sevk yaparak hastayı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne yönlendirdi. Ambulans için de yapacak bir şey olmadığını söyleyen hastane çalışanları, ayağından vurulan öğrenciyi kaderi ile başbaşa bıraktı. S.K arkadaşlarının yardımıyla otobüsle 5 saatte ancak Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne başvurdu.

ADLİ KAYIT AÇILDI

"Havza'da hastane yok mu "dedirten haberimizin ardından Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'tan açıklama geldi. Oruç, hastanın kendi imkanları ile Havza İlçe Devlet Hastanesi'ne başvuruda bulunduğunu, adli kayıt açılan olayla ilgili hastanın radyolojik incelemeleri sonucu ilk müdahalesinin ardından 'damar ve sinir yaralanması komplikasyonu ortaya çıkabileceği' ihtimali düşünülerek Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkedildiğini açıkladı. 

TIKLAYIN

HAVZA'DA DOKTOR KARAR VERDİ

Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yabancı cismin çıkarılması amacıyla ameliyat gerçekleştirildiğini söyleyen İl Müdürü Oruç, " Gece hastanemizde misafir edilen hastamız ertesi gün taburcu edilmiştir. Acil servise başvuran ve hekim tarafından sevk edilmesi önerilen her hastanın sevk edildiği kuruma ulaştırılması ambulans ile gerçekleştirilmemektedir. Acil servisten ambulansla yapılacak hasta sevklerinde, sevkin şekli ve ambulans gerekip gerekmediği hastanın tıbbi tablosunun ilgili hekim tarafından değerlendirilmesinden sonra karar verilen bir süreçtir. Hekimimiz hastanemize stabil, acil cerrahi müdahale gerektirmeyen, kendi akrabalarıyla birlikte gelerek ayaktan başvuran hastamıza sevk sırasında herhangi bir tıbbi müdahale gerekmediği değerlendirmesini yaparak, ambulansla sevke tıbben gerek görmemiştir "diye konuştu. 

Doktor uygun görmedi 

Havza'da üniversite öğrencisinin ayağından vurulduğu olay ile ilgili Sağlık İl Müdürü Oruç açıklama yaptı. Oruç, arkadaşlarının kolunda otobüsle 5 saat yolculuk yaparak hastaneye ulaşan öğrenci ile ilgili doktorun ambulans ile sevkine uygun görmediğini söyledi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlıkçı 12 ay önce
De müdür bey doğru demiş ne var bunda
Karaelmas 12 ay önce
partililerin sınırsız hizmetine verilen ambulans, garibanın çocuğuna verilmemiş. gayet normal. Ayrıca bu müdür gidici.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?