Sağlık Müdürlüğü Ambulans Vermiyor İddiası Yalanlandı!

"84 araç ve 30 yeni ambulans ile araç filosunu yeniden güçlendiren Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü iddialara göre Dilovası Devlet hastanesine ambulans tahsis etmiyor. Hastane tarafından Çalıkoğlu Metaluriji'den kiralanan ambulans kullanıyor" haberlerinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü iddiaları yalanladı.

Gündem 31.03.2021, 22:08 31.03.2021, 22:09 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğü Ambulans Vermiyor İddiası Yalanlandı!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

Söz konusu haber içeriğinde; İlimizi Dilovası Devlet Hastanesine Müdürlüğümüzce ambulans tahsis edilmediği, hastanenin ambulans ihtiyacının ise bölgede faaliyet gösteren Çolakoğlu Metalurji isimli kuruluşun kiralık ambulansı ile sağlandığı iddia edilmektedir.

Müdürlüğümüz bünyesinde ambulans bulunmayan devlet hastanelerimize ambulans tahsis edilmesi için planlama yapılmıştır. Bu planlama dâhilinde, 2019 yılı başında Dilovası Devlet Hastanesine 41 GR 104 plakalı hasta nakil ambulansı tahsis edilmiş, ambulansın gerekli işlemleri tamamlanarak 28.05.2019 tarihi itibariyle hastane adına tescil işlemleri tamamlanmıştır. Ayrıca, söz konusu ambulansın hizmet verebilecek durumda olduğuna ilişkin TS EN 1789 EK-C Uygunluk Belgesi mevcut olup, belgenin 25.10.2021 tarihine kadar geçerliliği bulunmaktadır.

Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diler, saygılar sunarız...

KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Refik 4 ay önce
O bişey bizimkiler ambulans veriyor kendileri kullanmak istemiyor
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?