Sağlık Çalışanlarının Ücretsiz Ulaşım Hakkı “Sehven” Geri Alındı!

"Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı “Sehven” geri alınamaz... " diyen Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı sehven hata yapıldığı bildirilerek fedakar sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı 30.06.2021 tarihinde biteceği bildirilmiştir. " dedi.

Gündem 23.06.2021, 22:54 23.06.2021, 23:12 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanlarının Ücretsiz Ulaşım Hakkı “Sehven” Geri Alındı!

Ülkemizde henüz Pandemi bitmemişken, hayatından olan bir çok sağlık çalışanı şehitlerimiz varken, tüm memurlar esnek çalışırken amansız bir mücadelenin içinde yer alan, aşılamada dünya rekoru kıran sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı noktasında Sağlık Sen olarak yapmış olduğumuz başvurular neticesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı tarafımıza bildirilen yazı ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘in talimatıyla 31.12.2021 tarihine uzatılmıştı.

Ancak tarafımıza gönderilen yeni yazıyla sehven hata yapıldığı bildirilerek fedakar sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı 30.06.2021 tarihinde biteceği bildirilmiştir.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Pandeminin kahramanları sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı sehven yanlış yapıldı denilerek süre kısaltması yapılması Covid 19 ile mücadele sağlık çalışanlarına derinden üzmüştür.

İzmir Büyükşehir belediyesi tarafından Sehven gönderdikleri düşündüğümüz yazının geri çekilerek tarafımıza gönderilen ilk yazı gibi 31.12.2021 tarihine kadar uzatılması noktasında çağrımızı bir kez daha yeniliyor, sağlık çalışanlarına sehven yanlış yapılmayacağının altını çiziyor ve yetkilileri bu yanlıştan dönmeleri adına göreve davet ediyorum.

Ekrem Özdemir
Şube Başkanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
SEHVEN OLMAZ O İŞLER 6 ay önce
sehven mi. SÜRESİZZZ ULAŞIMMM LAZIM SAĞLIKÇIYA
Yaman 6 ay önce
Lütfen ücretsiz ulaşım son bulmasın Tunç Abi.
Adil 6 ay önce
Yahu yapmayın. Kendinizi bu kadar küçük düşürmeyin. Aylık en fazla 150 Lira tutacak bir gider için kendinizi bu kadar küçük düşürmeyin.
Meryem gündüz 5 ay önce
Sayın başkanım lütfen sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hizmetlerini sonlandirmayin devam ettirin hiç degilse yarı yarıya yapın
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?