Sağlık çalışanları sosyal medyadan Fahrettin Koca'ya seslendiler

Salgınının kahramanları olan sağlıkçılar seslerini duyurabilmek ve hak ettikleri değeri görmek adına dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Twitter üzerinden #sağlıkçılarsahipsiz etiketi altında birleşti.

Gündem 08.06.2020, 22:18
Sağlık çalışanları sosyal medyadan Fahrettin Koca'ya seslendiler

Sağlık çalışanları tek yürek halinde seslerini yükseltmeye devam ediyor. “Sağlıkçılar Sahipsiz” hashtagi Twitter’da popüler hashtagler arasına girdi.Twitter çalışması ile seslerini hükümete duyurup, haklarını isteyen sağlık çalışanlarının sesi giderek yükseliyor.

TIKLAYIN

Koronavirüs salgını ile mücadele ederken bir yandan da kendi mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen sağlık çalışanları, tek yürek olmuş, Twitter’ı sallamıştı. Kısa sürede 150 bini aşkın tweetin atıldığı #12MayısTalebimiz adlı hashtag çalışmasında taleplerini sıralamışlardı.

Talepler arasında 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılan sağlık çalışanlarının emeklilik hakkının verilmesi de yer almıştı. Yoğun destek gören sağlık çalışanları, 12 Mayıs’a kadar bu etkinliği sürdürerek hükümete çığlığını duyurmaya çalışacaklarını belirtmişti. Ancak sesleri duyulmayan sağlık çalışanları, o gün bugündür tek yürek olmaya devam ediyor. Destek günden güne büyüyor.

Dün gece başlayan #Sağlıkçılarsahipsiz adlı hashtag çalışması, yoğun destek gördü. Kısa sürede 180 bine yakın tweet atıldı. Bu tweetlerin sayısı saatler geçtikçe daha da artıyor. Popüler hashtagler arasına giren #Sağlıkçılarsahipsiz hashtagiyle sağlıkçılar seslerini hükümete duyurmakta kararlı.

Yorumlar (3)
Filiz 5 ay önce
Hiç kimse kendini yormasın siyasetçiler ne derse o oluyor
Bir memur 5 ay önce
Kaç aydır sesleniyoruz, duymuyorlar duymak istemiyorlar sandıkta sesimizi duyuralım.
abdurrezzak suıcmez 5 ay önce
3600 utopya
14
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?