Sağlık Çalışanları Kırgın: Verin Gazı Sayın Bakanım!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın "3 ay boyunca sağlık çalışanları tavandan ek ödeme alacaklar!" açıklamasının gerçeği yansıtmadığını dile getiren sağlık çalışanları sosyal medyadaki "Verin gazı Sayın Bakanım!" başlıklı paylaşımlarıyla kırgınlıklarını dile getiriyorlar.

Gündem 28.05.2020, 12:27 29.05.2020, 21:54
Sağlık Çalışanları Kırgın: Verin Gazı Sayın Bakanım!

Pandemi sürecinin başlarında her ne kadar bazı aksaklıklar ve eksiklikler yaşanmış olsa da koronavirüsle mücadele ülkemizde başarıyla yürütülmüştür.

Ve bu başarının kahramanları hiç şüphesiz ki sağlık politikalarını üreten Sağlık Bakanlığı ile bu uygulamaları hastanelerde canını hiçe sayarak hayata geçiren sağlık emekçileridir.

Bunda şüphe yok!

Yurdumuzda pandemi süreci başladığı günden bu güne, sağlık emekçilerinin yaşadıkları sıkıntıları, acıları ve özlemlerini paylaşmıştık sizinle.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın babacan ve naif tavırları, her gün televizyon kanallarından yapmış olduğu bilgilendirmeler hem sağlık çalışanları hem de halk tarafından sempatiyle karşılandı...

Eyvallah!

Ancak sağlık emekçileri bu süreçte Sağlık Bakanı Dr. Koca'ya çok kırgınlar!

Ayrımcılık yapıldığı görüşündeler!..

***

Bakan Dr. Koca'nın "3 ay boyunca sağlık çalışanları tavandan ek ödeme alacaklar!" açıklamasının gerçeği yansıtmadığını iddia etmekteler!

Yani, "Üç aylık tavandan ödemenin" tam bir fiyasko ve hayal kırıklığı olduğunu savunuyorlar.

Biliyorsunuz, sağlık çalışanlarının yıllardan bu yana adeta kangrene dönüşen ve bir türlü tedavi edilmeyen bazı talepleri var.

Ve bu süreçte yaptıkları mücadeleyle bu haklı taleplerinin karşılanacağı yönünde de umutları vardı!

Sağlık emekçileri, umutlarının yeşertilmediğini hatta yıkıldığını söylüyorlar.  

TIKLAYIN

Geçen günlerde, "Bu düzeyde fedakâr sağlık personeline dünyada çok az millet sahiptir!" açıklamasında bulunan Sağlık Bakanı Dr. Koca'ya sağlık emekçilerinden yanıt hiç gecikmedi.

Ve sağlık emekçileri sosyal medyadaki "Verin gazı Sayın Bakanım!" başlıklı paylaşımlarıyla kırgınlıklarını dile getirdiler.  

Yazı metni TÜSÇAD (Tüm Sağlıkta Çalışanlar Derneği) Başkanı Metin Altundal'a ait.

Buyurun...

***

"Verin gazı Sayın Bakanım, bize alkış ile gaz lazım, bize 3600 değil, bize adaletli döner değil, bize itibar değil, bize maaşlara zam değil, bize hiçbir şey değil...  Alkış ile gaz lazım!.."

Valla şiir gibi, slogan gibi olmuş. Başkan Altundal'ı tebrik ediyorum...

Ha bu arada hastanelerde huzursuzluğun, adaletsizliğin devam ettiğine de dikkat çeken Başkan Altundal, şunları söylüyor:

"Çalışanlarımıza döner sermaye dağıtımında, koronalı ya da farklı hastaları kucaklayan, bire bir tedavisinde bulunanla, uzaktan talimat verip, hastayı bile doğru dürüst görmeyenlere daha fazla ödeme yapılması...

Salgınla uğraşılan bu günlerde direkt mesaisini bu tip hastalarla geçirenlerle masa başında oturanlara aynı ek ödemenin reva görülmesi...

Her ay düzenli olarak alınması gereken ama liyakat sıkıntısıyla zarar ettirilen kurumlardaki ek ödemelerin verilememesine sebep olanlar...

Aile sağlığı ve 112 çalışanlarının bu sürece hiç katkısı yokmuş gibi yaptıkları işi görmeyen yetkililer...

Bakanından müdürüne kadar yardımcı sağlık personeli ya da hekim dışı cümlesini kurup ayrımcılık yapanlar çalışma ortamındaki huzuru bozuyor!.."

Evet, sağlıkta durum böyle...

Lale AKASOY/yenidonem.com.tr

Yorumlar (7)
Sözleşmeler uzamasın 6 ay önce
Sözleşmeler uzatılmasın. 3 yıldır sağlık çalışanlarını yıldıran koltukta oturanlara gün doğmasın
konu sözleşme mi 6 ay önce
başkanlar işi gücü bıraktı sözleşmeler uzar mı onun derdine düştü. sağlık çalışanlarına tavan ödeme üç aydan yapıldıysa demek ki normalleşmeye geçtik. madem normale geçtik sözleşme neden uzasın. dedikodu olarak kalmalı!
Mersin 5 ay önce
Sözleşmeler uzatılması hepsi değişmeli. Hatta sözleşme den vazgeçilir atama ya dönülmelidir. Bıktık liyakatsiz egolu personele kibirli davrananlardan
33s 5 ay önce
Kesinlikle haklısınız. Mersinde mobing den sürgünden hor görülmekten bıktık artık. Tüm idareciler il müdürü nden başkanlara kadar değişmeli artık
TORPIL 5 ay önce
ARTIK IDARECILERIN EGOLARI YETERINCE TATMIN OLMUSTUR NE SOZLESME UZASIN NEDE YUZLERINI GORELIM HAVAMIZI BARI TEMIZ ALALIM HASTANEDE ATAMA ILE OLSUN MEMUR NOT VERSIN YONETICILERE
Şoför 2 ay önce
7 aydır gecemiz gündüzümüz birbirine karıştı tatilimiz yok idareci geçinenler bizimle dalga geçer oldu şaka gibi masa başındaki oturanlar para alırken bize kuruş yok hakkımızı helal etmiyoruz bakanım Allah büyüktür
Şoför 2 ay önce
Biz artık pert olduk mesai parasıda ödenmiyor nerede adalet..
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?