PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Çalışanları İle İlgili Kanun Teklifine Adli Tıp Kurumu'da Eklendi

Meclis Genel Kurulunda sağlık çalışanlarının mali hakları ile ilgili değişiklik öngören kanun teklifinin görüşülmesi sırasında Ak Parti tarafından verilen önerge ile teklife Adli Tıp Kurumu da eklendi.

Gündem 16.06.2022, 19:18 16.06.2022, 21:11 Cansu Polat
Sağlık Çalışanları İle İlgili Kanun Teklifine Adli Tıp Kurumu'da Eklendi

Adli Tıp Kurumunda görev yapan sağlık personeline ödenen ek ödemenin tavanları artırılacak ve sözleşmeli personelde ek ödemeden faydalanacak

TBMM Genel Kurulunda görüşülen 375 sayılı KHK’da değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin 7. maddesi üzerinde Ak Parti tarafından önerge verildi.

AK PARTİ SONRADAN ÖNERGE VERDİ

Verilen önerge Genel Kurulda kabul edilirken, önerge ile Adli Tıp Kurumunda ve birimlerinde görev yapan memur ve sözleşmeli personele ünvanı, görevi, sınıfı, çalışma şartları, hizmet içerikleri, hizmete katkısı, performansı ve benzeri hususlar dikkate alınmak koşuluyla ek ödeme verilecek.

OTOPSİ GÖREVLİLERİNE %215 

Yapılacak ödemenin tavanı, ilgili personelin bir ayda alacağı aylık, yan ödeme ve her türlü tazminat toplamını, hizmetin niteliği itibari ile görevin zorluk ve risk derecesi yüksek olduğu belirlenen personel ile otopsi görevlileri için %215’e, diğer personel için ise %200’e çıkarılacak.

Sözleşmeli olarak istihdam edilen personele yapılacak ek ödemenin tutarı ise aynı birimde aynı unvanlı kadroda çalışan ve hizmet yılı aynı olan emsali personel esas alınarak belirlenecek. Bunlara yapılacak ek ödeme hiçbir şekilde emsaline yapılabilecek ek ödeme üst sınırını geçemeyecek.

Personele her ay yapılacak ek ödeme tutarı, kadro ve görev unvanı veya pozisyon unvanı itibarıyla belirlenmiş olan ek ödeme net tutarından az olamayacak. Belirlenen ek ödeme tutarı döner sermaye gelirlerinden yapılacak ek ödemeden mahsup edilmek üzere merkezi yönetim bütçesinden karşılanacak.

Yorumlar (1)
dr 2 hafta önce
kurumu'da nedir cahiller...kurumu da şeklinde düzelt hemen ..ayıp
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?