PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Çalışanları Elitaş’a Seslendi: Elitaş Sağlıkçıya Cevap!

Sağlık çalışanları, Ak Parti Grup Başkan Vekili Sayın Mustafa Elitaş'a seslenerek, bütçe görüşmelerinden sonra değerlendireceğiz dediği özlük hakları iyileştirmesini hatırlatarak, konuyla ilgili bir aydır açıklama yapmamasına tepki gösterdi.

Gündem 25.01.2022, 01:35 25.01.2022, 01:39 Zeynep Elmalı
Sağlık Çalışanları Elitaş’a Seslendi: Elitaş Sağlıkçıya Cevap!

Uzun zamandır gündemden düşmeyen ve sağlık çalışanları tarafından her geçen gün daha çok tepki gören sağlık personellerinin özlük haklarında iyileştirme ve  hakkaniyetli maaş zammı 2021 yılının bütçe görüşmelerinin sonuna ertelenmişti. Ancak mecliste gerekli düzenlemenin halen yapılmaması binlerce sağlık çalışanını yine sosyal medyada topladı.

#MustafaElitaşSağlikçiyaCvp başlığı altında binlerce sağlık çalışanı tepkisini gösterdi. Seyyanen zam ve özlük haklarında iyileştirme isteyen sağlık çalışanları sosyal medya platformu Twitter’da paylaşımlarda bulundu.

Sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yerini alan paylaşımlara bir çok sağlık personeli destek verdi. Sosyal medya hesabı aracılığıyla tepkilerini dile getiren sağlıkçılar, Mustafa Elitaş'ın sessizliğine tepki gösterdi.

Sayın Elitaş, Sağlıkçıya Sözünüz Ne Oldu?

Mecliste 1 günde gündeme gelen ve komisyona sevk edilen eksikliği nedeniyle geri çekilen '' sağlık çalışanlarına zam'' konusunda AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa ELİTAŞ o günlerde  bir tweet atıp sağlık çalışanlarını umutlandırmıştı.

Bütçe görüşmleri biteli neredeyse 1 ay oldu..

İşte O Tweet:

Pandemi sürecinde büyük fedakarlıkla çalışan sağlık personelimizin özlük hakları ile ilgili çalışmamızı paydaşlarla da istişare etmek, konuyu etraflıca ele almak için tüm Siyasi Parti Grupların mutabakatıyla 2022 yılı bütçe görüşmeleri sonrasına erteledik.

Yorumlar (23)
hemşire 5 ay önce
hekim dışı sağlık personelime en az 3bin tl iyileştirme ve ek ödemelerde de eşitlik istiyoruz sağlık ekip işidir
Sağlık çalışanı 4 ay önce
Seninle ekip arkadaşı olamayız hayatım.
hemşire 5 ay önce
doktor bizden %100 zam mı alacak saçmalık ne yapıorlar ki bizden %100 kat fazla alacaklar
HEMŞİRE ERDAL 5 ay önce
3BİN TL İYİLEŞTİRME FAZLA. HEKİME 6 VERECEKLERSE HEMŞİREYE 3 VERSİNLER ADALET BUDUR.
sizene 5 ay önce
doymadı yspliler
DOKTORA CEVAP 4 ay önce
LİSANS MEZUNU ADAMLARA YSP DİYEMEZSSİN SENİ LAKAPÇI BOŞ KONUŞMA DOKTORU
Hakkızade 5 ay önce
Ne alıyorlar ki neye doysunlar, onların da maaşı biz Hekimler gibi düşük. Sağlık çalışanları hekim zammına karşı çıkmakla daha doğrusu daha kanunlaşmadan karşı çıkmakla hata ettiler. Mecbur onlara da vereceklerdi. Şimdi hiçbirimize yok sanırım. Ben almazsam kimse almasın mantığı yanlış. Hepimiz alalım. Sendikalar siyasilerle danışıklı dövüş yapıyor. Tek dertleri mv olmak, eşi dostu akrabayı ballı maaşlı işlere sokmak.
döner 5 ay önce
Dönere doysun mu
HEKİMLERİN İPTAL OLDU 5 ay önce
YSP ZATEN YÜZDE 20 ALDI. HEKİMLER DIŞLANDI ZAM ALMADI YSP İPTAL ETTİRDİ HEKİM ZAMINI!!!
DOKTORA GELSİN 4 ay önce
LİSANS MEZUNU SAĞLIKÇI. İSTESENDE İSTEMESENDE SAYGILI OLACAKSIN. HEPİNİZİ BEN Mİ DÜZELTECEĞİM. LİSANS MEZUNU İNSANLAR DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE YSP OLMAZLAR
irrite oluyorum 5 ay önce
hekime gıcıklığı olmayan beni de artık gıcık ettirdiniz ysp diye diye. iyi olmuş o halde senin gibilere!!!!
Aslan 5 ay önce
Hayaldi rüya oldu.
malatya44 5 ay önce
SAĞLIKÇIYA DEĞİL SAĞLIK ÇALIŞANINA OLACAK DOĞRUSU, BİR HEMŞİRE, DOKTOR KOVİTTEN NE KADAR ETKİLENDİYSE HASTA BAKICI, TEMİZLİK PERSONELİ, ŞOFÖRÜ DE O KADAR ETKİLENMİŞTİR.
Haydi 5 ay önce
beğenmiyorsan Kurum değiştir.Bi dilekçeye bakar
Tekniker 5 ay önce
Yeni zamlarla yeni başlayanımız dahil 7-8bin maaş alıyor. Biz bunca iki senelik üniversiteyi boşa mı okuduk? En az 5bin lira zam istiyoruz. 12-13den aşağı çalışacak halimiz yok herhalde.
Sağlık çalışanları 5 ay önce
Hiçbir kazanım elde etmeden eylemlerden iş bırakmaktan vaz geçen sarı sendikalara hesap sorun bir sarı sağlık sen vardı şimdi iki oldular sarı türk sağlık sen oldu kapalı kapılar ardında neye karşılık hangi pazarlık sonrası eylemlerden vazgectiler once bunu açıklasınlar
Serdar 5 ay önce
Bir hemşire olarak şunu yazma gereği duydum burada hemşire ismi altında veya doktor ismi altında yorum yapıp doktor ve hemşire arkadaşları birbirine kasıtlı olarak düşürmeye çalışan yorumlar var yazık oysa güzel yorumlar yapıp herkes hakkını alsın demek gerekmezmi içinizde bir çok arkadaş sendikaya üye yetkili sendika adı altında bütün memurları ve sağlık çalışanlarını doktoru hemşire lab. röntgen öğretmen vs bütün çalışanları mağdur eden çoğu memurun destek verip üye olduğu sendika arkadaşlar sözleşmeli idarecilerin maaşlarına bakın kimin üyesi lütfen aklımızı başımıza alalım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?