Sağlık Çalışanları Diş Hekimine Yapılan Bıçaklı Saldırıyı Kınadı!

Bursa Ağız Diş Sağlığı Hastanesinde görevli diş hekimi Hamdi Gören’e yapılan bıçaklı saldırıyı hastane bahçesinde toplanan sağlık personelleri kınadı. Bursa Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Lütfi ÇİFTCİ tarafından yapılan basın açıklamasına sendikaların başkanları ve hastane çalışanları da katıldı.

Gündem 18.09.2019, 15:21 18.09.2019, 20:07 Uğur Topal
Sağlık Çalışanları Diş Hekimine Yapılan Bıçaklı Saldırıyı Kınadı!

Basın açıklaması sonrasında Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Gökhan YÜNKÜL Sağlık-Sen’in sağlıkta şiddet ile ilgili görüşünü kamuoyu ile paylaştı. Bu tür saldırılara daha öncede bir çok sağlık çalışanın maruz kaldığını ifade eden Yünkül, özellikle ölümlü sonuçlanan vakalara da birçok defa şahit olduk. Sağlık-Sen olarak bu tür şiddetlere karşı cezaların arttırılması yönünde talepleri olduğunu belirten Yünkül, konuyla ilgili Meclisten kanun çıktığını, şiddeti uygulayan kişilerin tutuklu yargılanmasına yönelik yaptırım olmasına rağmen, maalesef henüz bu kanunun düzgün bir şekilde uygulanmadığı üzülerek görüyoruz dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI ARTIK CİDDİ ADIMLAR ATSIN

Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırılarla ilgili, Sağlık Bakanlığı yetkililerin daha ciddi adımlar atmasını beklediklerini söyleyen Sağlık-Sen Şube Başkanı, şiddetin önlenmesi noktasında hem sağlık hem de diğer kamu alanlarıyla toplumsal olayda şiddetin önlenmesi adına ciddi adımlar atılmasını bekliyoruz şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?