Sağlık Çalışanı: Nöbetler Çalışana Yaptırım Olarak Kullanılıyor!

Bir sağlık çalışanı tarafından sitemize gönderilen yazıda, çalıştığı kurumda yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Gündem 11.02.2020, 22:14 11.02.2020, 23:37 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanı: Nöbetler Çalışana Yaptırım Olarak Kullanılıyor!

Selam site yöneticileri;

Hastane yönetiminin çifte standartları bizlerin çalışma barışı ve motivasyonunu çok olumsuz etkilemektedir Bundan bir yıl önce nöbet tutma talebinde bulundum beni ceza olarak ............servisine sürdüler ve 30 yıl üstü nöbet tutamaz denildi. Ancak, 30 yıl ve üstünden “nöbetim esnasında olabilecek her türlü aksaklıktan sorumlu benim diye dilekçe alıp nöbet tutturuyorlar” .

İnsan hayatı bu aksaklığın geri dönüşü çok zor bir durum ölüm be sakatlıkla sonuçlanan bir aksaklığın telafisi nasıl olur ?

Yani kısaca nöbeti çalışana yaptırım olarak kullanıyor ben istedim mantığı ile hareket ediliyor çalışan (ebe-hemşire vs)performansa dayalı ek ödeme alamıyor iki yıldır hep aynı kişiler alınan malzemeyi kullansın kullanmasın %10-15 fark alsın diye muayene komisyonuna dahil ediliyor.

Bu uygulama tamamen keyfiyetle alakalı Yataklı tedavi kurumları yönetmeliğinde bu uygulamalara dair hiç bir bilgi bulamıyorum. Sorumlular lisans mezunları varken lise mezunlarından ön lisans mezunlarından seçiliyor gerekçe idare ile uyumlu çalışma deniliyor (!)

Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var iyi günler diliyorum size

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
ali veli 1 yıl önce
Urfa da bu durum var idare baskı yapıyor..Allah elbet belâlarını verecek..Allah kimsenin hakkını kimseye bırakmaz..
Aaaa 1 yıl önce
Aynı durumu yaşayanlardanım ve bu durumu sağlık müdürlüğüne bildirdiğimde çözüm olarak istemediğim hastaneye gönderildim bakanın bu olaylara dur demesi gerekir sağlık personeli mutlu değil
bakanlık 1 yıl önce
Malesef bu tüm sağlık kurumlarında var, sağlık çalışanları zor durumda, elbet hak yerini bulacak , idareci yönetici vb. beklentim yok
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?