Sağlık Çalışanı: Nöbetler Çalışana Yaptırım Olarak Kullanılıyor!

Bir sağlık çalışanı tarafından sitemize gönderilen yazıda, çalıştığı kurumda yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Sağlık Çalışanı: Nöbetler Çalışana Yaptırım Olarak Kullanılıyor!

Selam site yöneticileri;

Hastane yönetiminin çifte standartları bizlerin çalışma barışı ve motivasyonunu çok olumsuz etkilemektedir Bundan bir yıl önce nöbet tutma talebinde bulundum beni ceza olarak ............servisine sürdüler ve 30 yıl üstü nöbet tutamaz denildi. Ancak, 30 yıl ve üstünden “nöbetim esnasında olabilecek her türlü aksaklıktan sorumlu benim diye dilekçe alıp nöbet tutturuyorlar” .

TIKLAYIN

İnsan hayatı bu aksaklığın geri dönüşü çok zor bir durum ölüm be sakatlıkla sonuçlanan bir aksaklığın telafisi nasıl olur ?

Yani kısaca nöbeti çalışana yaptırım olarak kullanıyor ben istedim mantığı ile hareket ediliyor çalışan (ebe-hemşire vs)performansa dayalı ek ödeme alamıyor iki yıldır hep aynı kişiler alınan malzemeyi kullansın kullanmasın %10-15 fark alsın diye muayene komisyonuna dahil ediliyor.

Bu uygulama tamamen keyfiyetle alakalı Yataklı tedavi kurumları yönetmeliğinde bu uygulamalara dair hiç bir bilgi bulamıyorum. Sorumlular lisans mezunları varken lise mezunlarından ön lisans mezunlarından seçiliyor gerekçe idare ile uyumlu çalışma deniliyor (!)

Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var iyi günler diliyorum size

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 23:37

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 5 gün Önce

Urfa da bu durum var idare baskı yapıyor..Allah elbet belâlarını verecek..Allah kimsenin hakkını kimseye bırakmaz..

Aaaa
Aaaa - 5 gün Önce

Aynı durumu yaşayanlardanım ve bu durumu sağlık müdürlüğüne bildirdiğimde çözüm olarak istemediğim hastaneye gönderildim bakanın bu olaylara dur demesi gerekir sağlık personeli mutlu değil

bakanlık
bakanlık - 5 gün Önce

Malesef bu tüm sağlık kurumlarında var, sağlık çalışanları zor durumda, elbet hak yerini bulacak , idareci yönetici vb. beklentim yok

SIRADAKİ HABER