Sağlık Bakım Hiz. Müdürü Personeli Sürgünle mi Tehdit Ediyor?

Türk Sağlık Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Yahyalı Devlet Hastanesi’nde yapılan ayrımcılık ve haksızlıkları dile getirmek için bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Ünal, konuya ilişkin sendikaya gelen şikayetler konusunda yetkililerden cevap beklediğini söyledi.

Gündem 05.02.2021, 19:48 05.02.2021, 21:22 Güler Sağlam
Sağlık Bakım Hiz. Müdürü Personeli Sürgünle mi Tehdit Ediyor?

Yahyalı Devlet Hastanesi’nde haksızlık yapıldığı yönünde şikayet almalarının ardından basın açıklaması düzenleyen Türk Sağlık Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, devlet hastanesinde dönen usulsüzlüklere yanıt aradığını söyledi. Başkan Ünal düzenlediği basın toplantısında yetkililere sorular yöneltti;”

Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran Araç, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü makam odasını ve unvanını kullanarak, birimine bağlı olarak görev yapan Türk Sağlık-Sen üyesi veya sendika üyesi olmayan personellere; üyesi olduğu Sağlık-Sen sendikasına üye olmaları yönünde teklifte ve telkinde bulunup, baskı yaptığı doğru mudur?

TIKLAYIN

Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran Araç’ın hastane içinde liyakate ve hizmet yılına uymadan yaptığı haksız görevlendirmelere veya uygulamalara karşı çıkan personelleri, gerek hastane içinde birim değişikliği ile, gerekse ilçe dışına geçici görevlendirme ile tehdit ettiği doğru mudur? Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran Araç’ın makam odasında bir personelin hastanede çalışan başka bir personel için ağıza alınmayacak şekilde yaptığı küfre göz yumduğu ve ses çıkarmadığı doğru mudur? Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran Araç’ın ‘Benim arkam güçlü, kimse bana bir şey yapamaz, istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz, ama yaptığınız şikayetler de size geri döner ve başınızı ağrıtır’ Şeklinde çalışanlara hakaretler ettiği ve tehditler savurduğu doğru mudur? Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran Araç’ın yaptığı haksız uygulamalar, mobingler ve baskılar sonucunda, zaten Covid-19 ile savaşan personellerde tükenmişliğin ve bitkinliğin had safhaya ulaştığı doğru mudur?”

Koronavirüsle mücadelede en ön safta mücadele ettiklerini söyleyen Türk Sağlık Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal; “Ülkemiz Covid-19 ile mücadelede ederken, sağlık çalışanları canları pahasına bu savaşı sürdürürken, Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran Araç hakkındaki şikayetler doğru ise, bu kişinin hala görevde kalmasının uygun olup olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” şeklinde sözlerini noktaladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
...... 2 ay önce
Böyle i** müdürleri,dışarıda eşşek sudan gelene kadar dövdürün kardeşim,ne ağlıyorsunuz. DAYAK cennetten çıkmadır.
Şemmuz Piçi 2 ay önce
BÖYLE O** ÇOCUĞU HER HASTANEDE MEVCUT, KİMİ SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ, KİMİ MÜDÜR YARDIMCISI KİMİDE TEMİZLİK ŞEFİ . ÜNVANIN NE ÖNEMİ VAR ÖNEMLİ OLAN SAĞLIK SEN VE AK PARTİYİ ARKASINA ALAN MİLLETİN ANASINI SŞKMEYE ÇALIŞIYOR.
Sivasli 2 ay önce
Nerde ise guce gitmeyen iftiraciligi benimsemis adam varsa arkasindan kamil bey çıkıyor aciklama yapıyor ,turk saglik sen biranevvel secime gidip yonetime yeni bir soluk getirmeli
Yahyalılı 2 ay önce
Sivaslı o işe gitmeyen kişileri sen yanlış yerde arıyorsun aslında onların nerde olduğunu çok iyi biliyorsun belkide onlardan biride sivaslı rumuzuyla sensin.
Yahyalılı 2 ay önce
Sağlık personeli olupta, başkanın mağdur olan personelleri savunmak için yaptığı basın açıklamasını eleştirmeniz Türk sağlık seni karalamanız ayıp beyler biraz edep hemşire taban maaşını asgari ücret seviyesine düşüren kendi maaşını 32 bin, şube başkanlarını 17 bin yapan sendikaya ağzınızı açmayacaksınız çok yazık sağlıkçıların vebali boynunuzda haberiniz olsun.
mercedes 2 ay önce
Tabipler odası gibi ,kuruluş amacı iyi üst yönetimi kötü çıkan sonuçta böyle oluyor işte . Yazık bu Türk Sağlık Sene kimlere emanet
emergency 2 ay önce
zamanında sizin yandaşlar yapıyordu aynısını, yarın rüzgar dönünce bunlarda sizin gibi dönecek merak etme
Mehmet 2 ay önce
Ankara da Başkan yardımcısının Hemşire Karısı aylarca arama ekibi vs hiç işe gitmeden 6-7 ay maaş aldı.Kendi kadrosunu da ilçe sağlık müdürlüğüne aldırdı bu arkadaş yatış yeri diye...Ama önemli değil alnı yere geliyor ya yapabilir normal...
Sivasli 2 ay önce
O dedigin kayseride 3 senedir olmuyor, hizmet puani kriteri herkes icin gecerli ister uzman esi olsun ister doktor
Değişik 2 ay önce
Milleti hep bi görevlendirmeyle tehdit ediyorlar. Geçici görevlendirme kalkmalıdır. Kurum içinde de böyle liyakatsızlıklara dur denmelidir. Bu tür yönetici konumuna gelecek olanlar da seçimle gelmelidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?