Sağlık Bakanlığı'nın Yayınladığı Tablo Tartışma Konusu Oldu: Skandal Diyende Var!

Sağlık Bakanlığı'nın düzenli aralıklarla yayınladığı haftalık vaka haritasına göre bu ilin 439,11 vaka düşüşü yaşanan şehrin izmir değil, Çanakkale olduğu öne sürüldü.

Gündem 06.05.2021, 08:56 06.05.2021, 15:58 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı'nın Yayınladığı Tablo Tartışma Konusu Oldu: Skandal Diyende Var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçen haftaya göre 100 bin kişi başına düşen vaka sayısının en çok azaldığı iller paylaşımının Sağlık Bakanlığı'nın geçen hafta paylaştığı verilerle uyuşmadığı ortaya çıktı. Koca, vakaların en çok azaldığı ilin İzmir olduğunu belirtirken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre vakaların en çok Çanakkale'de azaldığı görüldü.

Bakan Koca, bugün yaptığı paylaşımda İzmir'de 100 bin kişi başına vaka sayısının 399,78 azalarak 439,11'e düştüğünü belirtti. Ancak Sağlık Bakanlığı'nın haftalık vaka haritasına göre bu ilin İzmir değil, Çanakkale olduğu görülüyor.

Koca'nın paylaştığı verilerde vaka düşüşü yaşanan diğer illerin de isimlerinin yanlış olduğu ortaya çıktı. Verilere İstanbul yerine Sakarya'nın, Giresun'un yerine Adana'nın, Yalova yerine Kırşehir'in, Tekirdağ yerine Kars'ın, Bayburt yerine Tokat'ın, Kocaeli yerine Batman'ın, Sinop yerine Nevşehir'in, Kırklareli yerine Manisa'nın yazıldığı görülüyor.

Verilerde ismi doğru yazılan tek şehir ise Zonguldak oldu. 

Kaynak: T24

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Düzeltme 5 ay önce
malesef tabloyu hazırlayan ile bakanın sosyal medya uzmanı kimse bu kişiler hata yapmış. iller sırasıylar ÇANAKKALE,İSTANBUL,GİRESUN,YALOVA
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?