Sağlık Bakanlığı'nın Tavan Ek Ödemedeki Personel Ayrımına Sağlık Çalışanlarından Tepki!

Sağlık Bakanlığı üç ay boyunca sağlık personelinin ödemelerinin tavan performanstan yapılacağını duyurdu. Sadece korona servislerinde çalışanlar fazla ödeme yapılmasına tepki gösterildi.

Sağlık Bakanlığı'nın Tavan Ek Ödemedeki Personel Ayrımına Sağlık Çalışanlarından Tepki!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 23 Mart 2020'de büyük özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür etti ve üç ay boyunca sağlık personelinin ödemelerinin tavan performans şeklinde yapılacağını açıkladı.

HASTANE ÖNÜNDE ALKIŞLI PROTESTO

Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanları performans kriterlerini protesto etti. Alkışlı eylem yapan grup, Koronavirüs salgını sırasında yapılan fazla mesailere ve gösterilen performansa karşın sözlerin tutulmadığını savundu. Sağlık çalışanları “Bugüne kadar alkışlandık. Ama yaşanan süreç durumu alkışlarla protesto etmemize neden oldu” dedi.

TIKLAYIN

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan ve Yavuz Altan'ın haberine göre,  10 Nisan'da ödemelerin tüm sağlık emekçilerine değil sadece korona servislerinde çalışanlara ve bu çalışanların performanslarına göre yapılacağı belirtildi. CHP'li Deniz Yavuzyılmaz sağlıkçıların maddi performans sorununu TBMM gündemine taşıdı.

Yavuzyılmaz, Koca tarafından cevaplandırılması istemiyle verdiği önergede “Kapsamı daraltılan uygulamadan birçok sağlık emekçisi yararlanamadığı gibi uygulama kendi içinde de birçok adaletsizliğe, mağduriyetlere ve motivasyon bozukluklarına yol açarak, iş barışını zedelemiş, performans sistemini de bir kez daha tartışmaya açmıştır” dedi, şu soruları yöneltti:

Ek ödeme ve performans ödeme kriterleri nelerdir? Aile sağlığı merkezlerinde görevli doktor, hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni gibi birçok çalışana neden ek ödeme yapılmamaktadır? Temizlik personeli, şoför, güvenlik görevlisi, sekreter ve yönetici kadrosunda çalışanlar da sisteme dahil edilecek mi?

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 12:40

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pharmacist04
Pharmacist04 - 2 hafta Önce

Sağlık çalışanlarının hakkı ödenmez dediler ÖDEMEDİLER.Size ALKIŞ YETER dediler...HAKKIM VAR İSE BU SİSTEMİ GETİRENLERE VE ŞU ANDA ZALİMCE UYGULAYANLARA ,HAKKIMIZI GASPEDENLERE HARAM ZIKKIM OLSUN.SESİMİZİ DUYMAYANLARA DA ZEHİR OLSUN.

Pharmacist04
Pharmacist04 - 2 hafta Önce

ALLAH VAR GAM YOK.O HER ŞEYİ HAKKIYLA GÖRENDIR.YEDİĞİNİZ HAKLARI ELBET KARŞINIZA ÇIKARACAKTIR.

Cevat kelle
Cevat kelle - 2 hafta Önce

Hastaneler Avrupa-i, Özlük hakları Afrika-i

Elif mpz
Elif mpz - 2 hafta Önce

Maalesef ne atanan saglikcilari koruyan bakan var nede atanamayanlarin hakkini korumaya calisan. Sadece reklam yapma pesinde. 80 li puanlar ile evde oturmaya mahkum edildik. Milliegitim bakanligi bile bu donemde 20 bin atama yapmis bizde sadece 18 bin atama yapildi. Oda pandemiden once zaten yapilmasi gereken atamaydi. 1 kisi bile sayemizde evine ekmek götürebilse ne mutlu diye bir bakanimiz vardi. O bakana denk gelemedik saglik ordumuzun temelimi su an ki halkımızı kurtaran bakanimiz seni unutmadik.

ALİ ARSLAN
ALİ ARSLAN - 2 hafta Önce

ADALET YOKSA OYDA YOK ARTIK

Murat demir
Murat demir - 2 hafta Önce

Servise hiç uğramayan tel.ile reçete yazdıran dr 23 bin başında 24 saat bekleyen sağlık memuruna 600 tl...

SIRADAKİ HABER