PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Temmuz Çalışma Saatini 141’e Çıkardı

Sağlık Bakanlığının ASOS personel mesai saati 125’den tekrar 141 saat olarak güncellendi. Bakanlık dün yaptığı değişik sonrasında temmuz mesai saatini 141 olarak güncelledi.

Gündem 30.06.2022, 23:39 01.07.2022, 14:57 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Temmuz Çalışma Saatini 141’e Çıkardı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından sağlık personellerinin temmuz ayına ait mesai saati konusu tartışma yaratmaya devam ediyor. Bakanlığın kafa karıştıran uygulaması ile sahada nasıl bir uygulama olacağı tam bir muamma olmuş durumda.

asos nöbet listesi

Temmuz ayına ait çalışma saati ile ilgili daha önce Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Acil Sağlık Otomasyon Sistemi olan ASOS nöbet listesi bölümünde temmuz çalışma saati 125 olarak gösterilmişti.

Bakanlık dün itibari ile yaptığı güncelleme sonrası temmuz ayına ait çalışma saatini tekrar 141’e saate çıkardı.

temmuz mesai saati

Temmuz Mesai Saati 125 Olmalıdır!

Temmuz ayında 168 saatlik aktif çalışma günü bulunurken bunun 43 saati resmi ve idari izinli gün olarak belirlendi. Yani 168 saatlik aktif çalışma saatinden 43 saatlik resmî tatil ve idari izin saat süresini düştüğümüzde geriye 125 saatlik temmuz ayı aktif çalışılacak gün saati kalmaktadır.

Bilindiği gibi Kamu Görevlileri Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 Ve 2023 Yıllarını Kapsayan Altıncı Dönem Toplu Sözleşmesinin Üçüncü Bölümü Sağlık Ve Sosyal Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşmesinin İdari İzinler De Nöbet Ücreti başlıklı 44. maddesi şu hükmü içermektedir: “657 sayılı Kanunun ek 33 üncü maddesi kapsamında sayılan yerlerde resmi ve bayram tatili sebebiyle verilen genel idari izin günlerinde fiilen görev yapanlara çalıştıkları süre ile orantılı olarak izin kullandırılır. İzin kullandırılmasının mümkün olmaması halinde ise bu çalışılan süreler karşılığında ilgililere 657 sayılı Kanunun ek 33 üncü maddesi kapsamında nöbet ücreti ödenir

Bu hükümden hareketle idarece verilen ve adına idari izin denilen önümüzdeki bayram tatiline denk gelen 13-14 Temmuz günleri ve arife gününe denk gelen toplam 3 saat için nöbet ücreti ödeneceği açıktır. Bu minvalde nöbet kapsamında değerlendirilen ve ücreti ödenen günlerin de aylık çalışma saatinden düşülmesi gerekmektedir.

Yorumlar (21)
Dr 2 ay önce
Sağlık bakanlığı kadar çalışanlarının emeğini sömüren başka bir bakanlık yok
2 ay önce
haram zııkkım olsun çalıştırıp hakkını vermeyene puh yazıklar olsun
sağlıkçı5977 2 ay önce
herkes tatil yaparken biz çalışıyorsak maddi bir kazancımız olmalı.
neyse, kaybeden sizsiniz, isterseniz 200 yapın!
T saglikci 2 ay önce
Zehir eder herkes turkiyede devlet ayrı saglik bakanligi ayrimi
Hemşire 2 ay önce
Haram zıkkım olsum sağlıkçının 3 kurusuna göz dikenlere böyle bir adaletsizlik olamaz derhal düzeltilmeli hakkımız olanı bizden alamazlar yazıklar olsun yaa
Hemşire 2 ay önce
Çıkaramaz. Bura dingonun ahırı mi
doktor 2 ay önce
Maalesef öyle.
FailiMechul 2 ay önce
Yani Elde Var 0 mı oldu şimdi o kadar reklam yaptılar odamı olmadı ?
sağ.mem 2 ay önce
Zehir zıkkım olsun inşAllah hem yatıp para kazanana hemde bu hükümete.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?