SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YENİ KARAR! AİLE HEKİMLERİNE 3 BİN LİRA EK ÖDEME

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'la mücadelede toplumsal bağışıklığın sağlanması hedefiyle yürütülen aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanlarına ek ödemede bulunacak

Gündem 02.07.2021, 16:28 Zeynep Elmalı
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YENİ KARAR! AİLE HEKİMLERİNE 3 BİN LİRA EK ÖDEME

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'la mücadelede toplumsal bağışıklığın sağlanması hedefiyle yürütülen aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanlarına ek ödemede bulunacak

Aile hekimlikleri, Türkiye'de bir yılı aşkın süredir devam eden Kovid-19 salgınıyla mücadelede hem koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin yürütülmesi hem de Kovid hastaları ile temaslıların izlenmesinde önemli görev üstlendi.

Son dönemdeki yoğun aşılama programıyla salgının bitirilmesi için en büyük adım atılırken, aile sağlığı merkezleri, aşının en etkin uygulayıcıları arasında yer aldı. Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı, salgın şartlarına rağmen bütün çocukluk çağı aşılarının eksiksiz tamamlanmasını sağlayan, aynı zamanda Kovid-19 aşı programının uygulanmasına önemli katkılarda bulunan aile hekimliği birimlerini teşvik etmek için harekete geçti.

Aile hekimliği birimlerinde kayıtlı aşısız birey kalmamasını hedefleyen Bakanlık, Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine yapılacak ek ödemeleri karara bağladı.

Bu çerçevede 1 Temmuz'dan itibaren aşılamadaki başarıları dikkate alınarak aile hekimlerine 3 bin, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 liraya kadar aylık ek ödeme verilecek.

AŞI YAPAN PERSONELE EK ÖDEME KARARI

Sağlık Bakanlığı, aşı odalarında görev yapan personele Nisan ayından geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılmasına ilişkin genelge yayınlamıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Aşı birimlerinde görev alan sağlık çalışanlarımızın ek ödeme oranları ile ilgili ilave düzenleme yapılmıştır. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazıyla birlikte hastanelerdeki aşı odalarında görev yapan sağlık çalışanları da 4 aylık ilave ek ödeme kapsamına alınmıştır" denilmişti.
 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
hemşire 1 ay önce
tam tesi olması gerek aşıyı vuran biziz yatan onlar
Vatandaş 1 ay önce
Aşının dr üzerinde hicbir sorumluluğu yok vatandaş o kadar maddeyi imzalıyor..3 bin tl vatandaşa yatmalı ben gerçekten adaletsizliğin en tavan yaptığı zamanları gördüm...aşıyı vuran personel imzayı atan vatandaş 3 bini alan dr bunu yapan islam inancı ile ön planda olan hükümet bunların hepsinde bir tutarsızlık yok mu...bunu mantığına sığdıran herşeyi her yere sığdırır o kadar diyorum....hak yok adalet yok bir siyasi oyun içinde yıllardır gidiyoruz...
Gibi 1 ay önce
Sana vuran olmadı mı ?
Sağlıksız Sağlıkçı 1 ay önce
50 tane şartla pardon maddeyle medyaya verildi denilip aslında birşey ödenmeyecek olan ödeme
hasan 1 ay önce
elhamdülillah diğer çalışanlara hiç bir şey yok.
Sağlıkçı 1 ay önce
TSM, İSM, Hastanede görev yapan sağlıkçılara verilen performans ücreti 6 ay daha uzatılmaldır. Ayrıca sağlık memurların, tıbbi sekreterlerin, anestezi tek. özlük hakları iyleştirlmelidir. Geç de olsa birşeyler yapılmaldır. Taban maaşa 2000 tl iyleştirme yapılmalıdır.(kurumlar arası en düşük ücret sağlıkçıda) sabitler sigortaya yansımalıdır.
Sağlık Çalışanı 1 ay önce
Personel arasında ayrım yapan bir yönetim anlayişi istemiyoruz. Bir bütün olarak görmeliler. Tek mesele para değil. Hakkaniyetli ödeme, adil dağılım. Lütfen arkadaşlar birbirimizle uğraşmayalım. O zaman hepimiz kaybederiz. Ama bize verilen önür kardeşimize verilmiyorsa hep birden ona da ver bunu kabul etmiyoruz dikebilmeliyiz.
Sade 1 ay önce
1500 lira değil 1500 'e kadar oda yıllık izin alınmasın alırsanız ek ödeme gidecek ayağına
Ya aşıyı yapan sağlıkçı 1 ay önce
Genemi hekimlere . Hep hekimlerine. Birgül sağlıkçıya 3bin desen . 300 yüz değil o hakkımızın karşılığı değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?