Sağlık Bakanlığı 1,5 Yıldır Yapamadığı Başasistanlık Sınavı Hakkında Açıklama Yaptı!

Sağlık Bakanlığı 16 Temmuz 2018 tarihinde Başasistanlık sınavı için ilan yayınlamış ancak 1 buçuk yıldır sınav yapmamıştı. Bakanlığa sınavın neden yapılmadığını soran Türk Tabipler Birliği'ne ise cevap geldi

Gündem 21.01.2020, 15:40 21.01.2020, 15:43 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı 1,5 Yıldır Yapamadığı Başasistanlık Sınavı Hakkında Açıklama Yaptı!

ağlık Bakanlığı, 16 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilmesine ve başvurusu 31 Aralık 2018’de sona ermesine karşın “teknik altyapı çalışmaları devam ettiği” gerekçesiyle halen yapılamayan Başasistanlık Sınavı’na ilişkin olarak Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 20 Aralık 2019 tarihli başvurusuna yanıt verdi.  

Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sınavı’nın teknik altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve sınavın yapılmasına ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi. Sınava ilişkin gelişmelerin Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden paylaşılacağı kaydedildi.

TTB’nin başvurusunda, Başasistanlık Sınavı’na ilişkin sürecin yaklaşık 16 aydır sürmesine karşın halen sınavın yapılmasına dair bir gelişme olmadığı, sınav için ABD dolarının 4,86 TL olduğu dönemde 900 TL. başvuru ücreti yatıran adayların, sürecin bu kadar gecikmesi dolayısıyla aile yaşantılarını etkileyecek belirsizlik ve kaygı yaşadıkları aktarıldı.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden 13 Ocak 2020 tarihinde TTB’ye gönderilen yanıtta, “Başasistanlık Sınavı teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış olup sınavın yapılmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu sınava ilişkin her türlü gelişme hakkında Bakanlığımız internet sitesi duyurular kısmında ayrıntılı olarak bilgi verilecektir” denildi.

Bakanlıktan TTB'ye gönderilen cevap ise şöyle;

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?