Sağlık Bakanı Koronavirüs Peşinde, Yöneticiler Lüx Otel'de Toplantı Derdinde!

Dünya Koronavirüs için adeta alarm durumuna geçmişken, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca hergün Bilim Kurulunu toplayarak koronavirüs için alınan önlemlerin sahadaki yansımalarını kontrol ederek yeni tedbirleri masaya yatırırken, yüzlerce Sağlık Yöneticisi şuan Antalya’da Devlet-Sağlık Çalışanı ilişkisini konuşacağız diyerek lüx Hotel’de kongre düzenliyor.

Gündem 05.03.2020, 21:32 07.03.2020, 13:50 Güler Sağlam
Sağlık Bakanı Koronavirüs Peşinde, Yöneticiler Lüx Otel'de Toplantı Derdinde!

Kısa adı İSAY olan, İstanbul Sağlık Yöneticileri Derneği tarafından  5-8 Mart tarihlerinde Rixos Sungate Hotel’de düzenlediği duyurulan Kongre’nin finansman konusu da tartışmalara yol açtı. Sitemize gelen iddialara göre, yüzlerce yöneticinin uçak ve lüx oteldeki konaklamasını kim yada kimlerin finanse ettiği merak konusu oldu. 

Kongreyi düzenlediğini duyuran derneğin daha yeni kurulması, 1 yıl gibi bir zaman içerisinde kurularak yüzlerce sağlık yöneticisinin uçak bileti, 3 gün 3 gecelik lüx otel konaklama giderlerini hangi finansman kaynağı ile karşıladığı da tartışma yarattı.

TIKLAYIN

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ UYGULAYACAK YÖNETİCİLER ANTALYA’DA TOPLANTIDA!

Ülkemiz son derece zor zamanlardan geçerken, özellikle Sağlık Bakanlığının koronavirüsü nedeniyle adeta alarm duruma geçmişken, İstanbul Sağlık Yöneticileri Derneğinin İstanbul’da toplantı düzenleyecek yer bulamamış gibi Antalya’da Lüx Otel’de toplantı düzenlemesi birçok tartışmayı da beraberinde getirmiş durumda.

Taraflı tarafsız tüm kesimlerin koronavirüs çalışmaları konusunda takdirini kazanmış durumda olan Dr. Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada , "Avrupa tedbirler konusunda çok yavaş. Bu ihmalkâr tavrın dünya insanına ödeteceği bir bedel var. Avrupa sığınmacıları anında risk olarak gördü, Koronavirüs’ü risk görmedi." diyerek Avrupanın ihmalkar tavrını ortaya koyarken, yüzlerce sağlık idarecisinin 3 günlük Lüx Hotel kongresi tepkilere neden olmaya devam ediyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
İstanbul istanbul olalı 12 ay önce
İstanbul sağlık müdürünün işle alakası yok zaten geldiğinden bu yana onun işi magazin,trübine oynamak,gitsede kurtulsak
Newpam 12 ay önce
1- Kongrenin yeri ve özellikle zamanı çok yanlıştır
2- Kongrenin finansmanı çoğunlukla İstanbul İl sağlıkta iş yapan firmalarca sağlanmıştır. Bu mecburi finansman modeli bazı gebelikler doğurur mu ? Müfettişlerin işidir
3-Ülkemizde sınır ötesi operasyonlar, Korona salgını vb. büyük riskler yokmuş gibi Türkiye’nin en büyük şehrindeki tüm yöneticileri alıp Antalya’ya götürmek nasıl bir mantıkla açıklanır takdiri Bakan beye bırakıyorum.Bakan bey başarının ancak başarılı bir ekiple geleceğinin artık görmeli.
İstanbul 11 ay önce
Bu nokta benimde dikkatimi çekti. Herşeyini paylaşan yöneticiler adeta anlaşmışlarcasına hiç fotoğraf vs paylaşmadılar. Sayın bakanımızdan Allah razı olsun korona konusunda hiç bir ülkenin ulaşamadığı başarıdayız. O gece gündüz çalışırken İstanbul’da yöneticilerin önemli sayıda bir kısmı oradaydı. Asıl maksadın atamalar öncesi kulisler olduğunun herkes farkında.
yorumsuz 11 ay önce
katılımcıların yarısı aynı kareye girmemek için fellik fellik fotoğraflardan kaçmış haberiniz ola, amaç her iki tarafada şirin gözükmece.. herkes biliyor ki bilimsellik bahane maksat sözleşme öncesi gövde gösterisi ve kulis yapmaca... sağlık bakanımız korono peşinde bunlar koltuk peşinde...
andolu 2 12 ay önce
Otel rezervasyonlarını kim yapmış ve parasını kimler ödemiş onlara da bakmak lazım.
Sağlık Dernekleri daha önceden de vardı ihtiyaç varsa neden kaldırıldı? Kim kaldırdı?
Tekrar dernek kuranlar kim destek verenler kim ve niye tekrar dernekçilik faaliyetleri başladı bu sorulara kim cevap verecek?
İstanbul zulüm müdürlüğü 11 ay önce
Sayın bakanım artık istanbul yönetimiyle ne zaman ilgileneceksiniz lutfen değiştirin artı.k bu sağlık müdürünü kendi kullanacağı yöneticileri getiriyor ne kadar beceriksiz adam varsa hastane yönetiminde,olan hastalara ve çalışanlara oluyor,istanbulla ilgilenin lutfen artık,Aciillll!!!!!
Gariban sağlıkçı 12 ay önce
Şimdi havuzlarına girip masajlarınıda yaptırırlar istanbul sağlık müdürü tüm yöneticileri bu derneğe zorla üye yapmış bakanlık mücadele verirken oda lobi peşinde twiterdan balan bey millete açıklama yapıyor yazık il sağlık müdürü de antalyada güneşlensin.
Yahyalı 12 ay önce
Yiyiniz efendim yiyiniz tıksırana kadar yiyiniz
İsm 11 ay önce
İsm olarak böyle bir yönetici kadrosu görülmemiştir şimdiye kadAr hiç bir şey katmadı İstanbul’a ASM hariç . Katılımı mecburi kılıp parasını kimlere ödettiler acaba firmalar mı ödedi hastane büyçesindenmi yoksa sendikamı ?yapamıyorsunuz bu işi bırakın artık yeni şözleşme döneminde inşAllah giderler
Zikhut 12 ay önce
Size kemik atmadılar bence ondan havlıyorsunuz.
Zemheri 12 ay önce
Sana attılar yani?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?