Sağlık Bakanı Koca'ya Döner Sermaye Şarkısı Yapıldı: Niye Ayrım Yaparsun Sağlık Çalışanına...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı, corona virüsüyle mücadele kapsamında pandemi servislerinde çalışan doktor ve hemşirelere yapılan yüzde yüz ek ödemenin, aynı servislerde çalışan temizlik işçisi, sekreter, güvenlikçi gibi diğer personeli kapsamaması tepkiyle karşılanmıştı.

Gündem 05.05.2020, 14:47 05.05.2020, 15:00
Sağlık Bakanı Koca'ya Döner Sermaye Şarkısı Yapıldı: Niye Ayrım Yaparsun Sağlık Çalışanına...

İstanbul'da bir grup sağlık çalışanı da bir araya gelerek bu duruma dikkat çekmek için bir şarkı yazıp video klip çekti. Şarkıyı seslendiren Temel Yazıcı, amaçlarının pandemi servisinde çalışan bütün personelin ek ödemeden faydalanmasına dikkat çekmek olduğunu söyledi

Diğer sağlık çalışanlarının sesini duyurmak isteyen bir grup sağlıkçı, yazdıkları şarkıya video klip çekip sosyal medyada paylaşarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

BAKAN KOCA’YA SESLENDİLER

TIKLAYIN

İstanbul’da çeşitli sağlık kurumlarında çalışan 4 kişiden oluşan grup, söyledikleri şarkıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslendi.

Grup adına konuşan Temel Yazıcı, amaçlarının diğer sağlık çalışanlarının da ek ödenekten faydalanmasını için dikkat çekmek olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

* Sekreter, güvenlikçi, hasta bakıcı, temizlik personeli arkadaşlarımızda doktor ve hemşireler gibi büyük bir risk altında.

* Bu arkadaşlarında ek ödeme almaları gerekiyor.

* Bu duruma dikkat çekmek için bir şarkı yaptık.

* Umarım yetkililer sesimize kulak verirler.

Yorumlar (1)
döndü 6 ay önce
dönerin mutlaka fişi çekilmeli
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?