PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca Yönetmelikle Çelişti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mahsuplaşma ile ilgili “tamamen kaldırıldı” açıklamasını yaparken Resmi Gazete’de yer alan Yönetmelik ise Bakan Koca'yı yalanlıyor.

Gündem 13.08.2022, 11:04 15.08.2022, 21:15 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca Yönetmelikle Çelişti!

Sağlık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Menderes Özer‘in gündeme getirdiği mahsuplaşma ile ilgili Bakan Koca ile Resmi Gazete’de ki çelişki yeni yönetmelikle ilgili tartışmaları daha da alevlendireceğe benziyor.

Bakan Koca “mahsuplaşma uygulamada tamamen kaldırılmıştır” diyerek “Ne sabit ek ödeme de ne de taban ödeme de mahsuplaşma olmayacak” açıklamasını yaparken Resmi Gazete’de yayımlanan ek ödeme yönetmeliğinde ise durum tam aksini gösterdi.

Bakan Koca'nın yaptığı paylaşımlar da hastanelerde bireysel iş yüküne bağlı teşvik ödemesinin yapılacağı, sunulan en küçük hizmetin karşılığının olacağı, tek bir girişim bile sağlık çalışanlarının teşvik ödemesine yansıyacağı belirtilirken, EK ÖDEME YÖNETMELİĞİNDE ise “temel ek ödeme tutarından mahsup edilir” ibaresinin yer aldığı görüldü.

SÇS Genel Başkanı Özer’de Bakan Koca ile yönetmelikteki çelişkiye dikkat çekerek yönetmelikte mahsuplaşma olacağına dair ibare varken Sağlık Bakanı Koca'nın ise “mahsuplaşma uygulamada tamamen kaldırılmıştır” dediğine dikkat çekti.

BAKAN KOCA YANILTILIYOR MU?

Yaşanan bu çelişkili açıklamalar sonrasında Bürokrasinin sağlık Bakanı Koca’yı yanlış mı bilgilendirdiği yoksa Sağlık Bakan’ı Koca’nın yönetmeliği hiç mi okumadığı yönünde tepkileri beraberinde getirdi.

Yorumlar (63)
Dr 2 ay önce
Adam çelişmiyor. Fiilen kaldırıldı diyor. Mahsuplaşma artık hastaneyle bakanlık arasında olmayacak. Sağlık bakanlığı ve maliye bakanlığı arasında olacak. Mahsuplaşmadan çalışanlar etkilenmeyecek
Hemşire 2 ay önce
Fiilen kaldırılması imkansız. Sebebi de şu, başka bir yerde de deniliyor ki taban+teşvik mesai içi tavanı gecmeyecek. Şimdi benim tavan 10.700₺. taban 7022₺ kalan 3688₺ üzerinden teşvik verilecek. Kaldırılmış olsa ben hep tavana takılan biriyim 10.700₺ üzerinden teşvik alırım. Adamın yonetmelikten haberi yok,uygulamadan haberi yok. Kaldırıldı fiilen diyor. Fiilen kaldırılması için teşvik bordrosuna bakacağız.
Sarıların Sülo 2 ay önce
Evet doğru. Bakan Koca yanıltılmıyor admin, sen yanıltılıyorsun. Keşke haber yapmadan önce biraz araştırsaydın.
Realite 2 ay önce
MADDE 11- (1) Temel ek ödeme tutarı; Sabit ödeme ve taban ödeme tutarlarının toplamından oluşur. Personele ait mesai içi net teşvik puanının, teşvik ek ödemesi dönem ek ödeme katsayısı ile çarpımı sonucu teşvik ek ödemesi tutarı bulunur. Teşvik ek ödemesi tutarı ile temel ek ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemez. Saglik bakanimiz dogru soyluyor celiski yok.... mahsuplasma kalkmis . Bu yonetmelik eski performans sistemi gibi dusunmeyin . Tesvik ek odeme farkli. Dsha hala net degil ek genelgeler ile neylesecek . Ek puan , birey tesvik katsayisi vs gibi nasil hesaplanacak vs bir de yasa ozel hastne modeli gibi hauk surekli degisken olabilir mesala bir genelge hauk hemayoloji icin 3,3 den 5 cikti vs gibi
Yasa eski yasa uzerinden yorumlamayin tamamen farkli
dr.çıtlak 2 ay önce
Bakan beyin söyleminde bir çelişki yok. Bireysel mahsuplaşma yok. Teşvik ek ödeme herkes için ilgili formüle göre hesaplanıp herhangi bir mahsuplaşma yapılmadan ödenecek. Ancak sabit ek ödeme hazine tarafından mahsup edilecek, yine taban ek ödeme bakanlığın döner sermaye dağıtabileceği gelirden düşülüp geri kalan gelir dağıtılacak. Dolayısı ile bireysel değil toplu mahsuplaşma yapılacak.
SBA Asistani 2 ay önce
SBA ASISTANLARIN DURUMU NEDIR?
Mahsup Var 2 ay önce
Cümle çelişkili değil aslında sadece
gerçeğin tamamını söylemiyor. Sabit ödeme ve tavan ödemede mahsuplaşma olmayacak diyor. Bu ikisinde mahsuplaşma olmayacak. Yönetmelik bu ikisinden geriye kalan 3.ödemeden yani teşvik ödemesini içeren temel ödemeden mahsup edilecek. Mahsuplaşma bireysel olmayacak diyenler nereyi okuyup nasıl anladılar bilemedim.
Ahmet 2 ay önce
Hep doktora var, biz YSP'ye hiç bir şey yok. YSP olmadan hastanenin bir anlamı olmadığını anlayın artık. İş barışı bozuldu. Size oy moy yok.
Arveles 2 ay önce
Hocam hangi sendıkaya uyesın ??sendıkanıza soyleyın grev kararı alsınlar
Uzman ebe 2 ay önce
Çok kırgınım çok üzgünüm ve artık çok yorgunum. Bir ebe olarak kendi değerimi biliyorum ve bu insanlara değerli olduğumu öğretemedim ve anlatamadım. Pes ettim artık gidiyorum. Yurt dışına. Daha yüksek bir yaşan standartı için. Bu son yönetmelik artık bize hiçbir zaman emeğimizin tam karşılığını alamayacağımızı gösterdi.
Kamil 2 ay önce
Sarsıl ve kendine gel. Mahsuplaşma yada mahsuplaşma ma....
Sağlıkçı 2 ay önce
Bu BAKAN olduğu müddetçe bir şey beklemeyin.Şuana kadar ne yapmışki şimdi bir şey bekliyoruz. Seçimden sonra gidince yeni yönetmelik tekrardan revize edilecek.
Sağlık camiası 2 ay önce
ADAM KENDİSİ İLE ÇELİŞKİDE EMİR ERİ NE YAPSIN.
SAYIN KOCANIN YÖNETMELİĞİ YAZANLARI GÖREVDEN ALMASI GEREKEBİLİR 2 ay önce
SAYIN KOCANIN YÖNETMELİĞİ YAZANLARI
GÖREVDEN ALMASI GEREKEBİLİR
Sağlık 2 ay önce
Seçim zamanı zaten bakanda bu hükümette gider hem bu drlarin muayene sistemini kapat sonra adamlara dönerin kaymağını ver diğerleri 3 kuruşla yetinsin arada uçurum var adalet mi bu ysp bunlara secim zamanı oy verirken bunu aklına getirerek oy versin...heee ben illa oy verecem diyende ağlamasın sonra...
Realite 2 ay önce
Yonetmelik mükemmele yakin , degiken parametreler vs , iyi uygulanir ise super hata yok mahsuplasma yok yasayi tam okumali
smemuru 2 ay önce
yönetmelikte edilemz yazalıydı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?