PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca: Yaygın bir karamsarlığın olduğu doğrudur

Sakarya yaptığı ziyarette Sakarya Üniversitesi’nin sağlık bölümlerinde okuyan öğrencileriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaygın bir karamsarlık olduğunu kabul ederek "fakat bilmeliyiz ki atılmış radikal adımlar var ve bu algı bu adımların gerisindedir" dedi.

Gündem 14.04.2022, 21:37 16.04.2022, 02:38 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca: Yaygın bir karamsarlığın olduğu doğrudur

Sakarya Üniversitesi sağlık bölümündeki öğrencileri tıp ordusunun yeni neferleri olarak değerlendiren Bakan Fahrettin Koca sağlık bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere hitaben "onlarla buluşmakdan duyduğu mutluluğu" dile getirdi.

Sağlık sektöründe karamsarlık yaşandığını fakat atılan adımların karamsarlığı yok edeceğini kaydeden Koca, “Yaygın bir karamsarlık olduğu doğrudur fakat bilmeliyiz ki atılmış radikal adımlar var ve algı bu adımların gerisindedir” dedi.

Öğrencilerin kendileri için çok kıymetli olduğuna değinen Bakan Koca, “Keşke benim bakış açımdan kendinize bir baksanız. Karşımda yarının sağlık ordusu var. Geceleri ders çalışmış, nöbet tutmuş, uykusuz kalmış ama ışık saçan gözler var. Bu gözlerdeki ateşi görüp de bu ülkenin geleceğinden umutlanmamak elde değil. Yeniden şekillenecek gelecek adına bugünün karamsarlığı için hayıflanmamak mümkün değil” diye konuştu.

Sağlık sektöründe yaşanan sorunlar için radikal adımlar atıldığını dile getiren Bakan Koca, şunları söyledi:

* Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz. Ben bu durumu dünya savaşları sonrası orduların durumuna benzetiyorum. 3-4 yıl süren aralıksız savaş yılları sonrası ordulardaki kayıplar, yıpranma ve halsizlik tarif edilemez bir boyuttaydı.

* İki cihan harbi arasında ordular dinlenmek ve yeniden hazırlanmak için 20 yıl beklediler. Salgın dönemi de sağlık çalışanları üzerinde benzer bir yıpranmaya sebep oldu.

* Şimdi Allah’ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz ancak yaralarımızı sarmadan, sorunlarımızı konuşup çözmeden yeniden aynı enerjiyle çalışmamız güç. Bu realite herkes tarafından anlaşılmalı.

* Bugün her şeyi konuşabiliriz. Mesleğimizin geleceği, sizlerin daha iyi yetişmesi ve daha rahat hizmet vermesi için ne yapmamız gerekiyorsa konuşalım. 

Yorumlar (15)
İnanalım mı? 3 ay önce
Daha önce verilen sözler tutulmayınca insan artık yeni vaadlere inanamıyor.
Uz dr 3 ay önce
Boş hamaset, herkes herşeyin farkında devletin ekonomisi iyi iken bişey yapmadınız ki şimdi yapasınız, bu sözlere karnımız tok, nöbet ücretimiz bile ayın son gününe kalıyor, pandemide de zaten sağlık sistemi ve hastaneler sayesinde başarılı oldunuz, çalışanın ne önemi varki, büyüğümüz herseferinde öyle diyor
Sağlık Personeli 3 ay önce
Değerli öğrenciler bu satırları okuyorsanız sakın sağlık personeli olmayın, biz yandık sizler yanmayın. Gözlerinizde ışık falan yok, sizi kandırıyorlar. Düşük maaş, şiddet, yıllardır maaş düzenlemesi beceremeyen bir bakanlık... bütün samimiyetimle söylüyorum başka bir meslek seçin
Sultan 3 ay önce
O ışıkta Ozel hastanelerinize yeni marabalar gormus olmayasiniz.
Realite 3 ay önce
Koca, yaptığı açıklamada, sağlık altyapılarının durumunu yerinde görmek, tıp fakültesi öğrencileriyle görüşmek ve sağlık çalışanlarıyla hemhal olmak için Sakarya’da bulunduklarını söyledi. sağlık bölümlerinde okuyan öğrencileriyle bir araya gelen değil , tıp fakültesinde okuyan tıbbiyeliler ile sohbet etmiş
Aslan 3 ay önce
Sayın Bakanım nedense hiç inanasım gelmiyor. Kusura bakmayın
Tırt sitesi bükücü 3 ay önce
Gerçek haber Bakan tıp fakültesi öğrencileri ile buluştu.
hemşire 3 ay önce
GERÇEK BUYSA BAŞLIK ÇOK HATALI OLUR
Hemşire 3 ay önce
28 yıllık meslek hayatımda çalıştığım en egosuz sağlık Bakani. Pandemide çok iyi yonettiniz. Hastanemizi ziyaret etti. Temizlik personeli dahil hepimize hal hatır sordu. Tek tek isim sordu. Takdir ettim. Bir insanın duruşu alt kademesindeki insanlara tavrından belli olur. Oyuzden hiç değişmesin. Sol hükümet tede çalıştım. Rahmetli Osman hoca ilede diğerleri ilede sayın bakanım tavrıniz takdire Şayan. Sizi seviyoruz Bizim bakanımız siz seçime kadar siz olun. Görevden affinizu istemeyin. Hakkınız çok zor süreçten geçtiniz biraz sizde rahat edin.
hemşire 3 ay önce
ya Allah aşkına ne yaptı
Realite 3 ay önce
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Bakan Koca, yaptığı konuşmada, burada sadece Bakan sıfatıyla bulunduğunun düşünülmemesini istediğini belirterek, hekimlik yapmış, bu mesleğin icrasındaki sorunlar üzerinde eskiden beri düşünmüş “Doktor Fahrettin” veya ağabeyleri olarak aralarında bulunduğunu söyledi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?