Kayseri'de bir doktorun, Özbekistan uyruklu hastasını sosyal medya üzerinden cinsel içerikli mesajlar atarak taciz ettiği iddiasıyla açılan davada karar verildi. 

"iyi hal" indirimi uygulandı

Mahkeme, sanık doktora "iyi hal" indirimi uygulayarak 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Kentteki özel bir hastanede genel cerrahi uzmanı olarak çalışan Ö.T., geçen yıl 28 Eylül'de iddiaya göre, 5 yıl önce ameliyatını yaptığı Özbekistan uyruklu hastası S.G.'ye sosyal medya adresinden cinsel içerikli mesajlar attı. S.G.’nin şikayeti sonrası doktor hakkında 'cinsel taciz' suçundan dava açıldı. Mahkeme, doktora "iyi hal" indirimi uygulayarak 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Kayseri 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, mağdur ve sanık katılmazken, taraf avukatları salonda hazır bulundu. 

“Cinsel amaçlı mesaj atmadım”

Sanık Ö.T. önceki ifadesinde, "Müşteki benim hastam olur. Ameliyat ettim. Sosyal medyadan takip ettiğini fark ettim. Bundan dolayı da ameliyatı ile ilgili yazdım. Yaptığım ameliyat daha sonra tekrarlamaya meyilli olduğu, uzun süre de kontrole gelmediği için yazdım. Mesajım cinsel amaçlı değildir. Benzer durumlarda başka hastalara da durumlarını sorarım. Suçsuzum" ifadelerini kullandı.

“Cinsel amaçlı yazdı”

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, şikayetçi olduğunu söyleyen S.G. ise, "Sanık doktorum olur. Bana bir doktorun mesaj atabileceğini düşünmediğim için hesabının çalındığını düşündüm. Bana sorduğu sorular tuhafıma gitti. Eşime hemen söyleyemedim. Bu mesajları cinsel amaçla yazdığını düşünüyorum" dedi. 

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çalışanları Sağlık Festivalinde Buluştu! Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çalışanları Sağlık Festivalinde Buluştu!

Mahkeme hakimi sanık Ö.T.'yi, 'cinsel taciz' suçundan 'iyi hal' indirimi uygulayarak 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.