Sağlık Bakanı Koca: Ocak Ayı Esas Alınarak Ek Ödeme Düzenlemesi Yapıyoruz - Video Haber

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada "Covid'li hasta grubuyla daha çok uğraşmayan hekimlerimiz veya sağlık çalışanlarımızla ilgili'de Ocak ayı esas alınarak ayrıca bir düzenleme yapılarak ek ödeme planlanıyor." dedi.

Sağlık Bakanı Koca: Ocak Ayı Esas Alınarak Ek Ödeme Düzenlemesi Yapıyoruz - Video Haber
banner71

Aile Hekimleriyle ilgilide konuşan Bakan Koca, "Aile hekimlerimizle ilgilide ayrıca birşey söylemek istiyorum. Aile hekimlerimizde gerçekten bu dönemde bütün hekim arkadaşlarımız gibi gerçekten yoğun ve özverili çalıştıklarını biliyoruz. Covid'li hastaları semtom takibi yapmak açısından da sürekli devrede olmuş oldular. Özellikle aile hekimlerimize 1 Ağustos itibariyle Covid'li hasta takibi esas alınarak bu anlamda bir ek ödeme olacağınıda söylemek istiyorum."

1 AĞUSTOS'DAN GEÇERLİ 3 AYLIK EK ÖDEME

Sağlık personeline bir müjde verecek misiniz? sorusu üzerine Bakan Koca, "Ben daha önceki toplantılarımızda da bu konuyla ilgili bir çalışma olduğunu, Maliye Bakanlıımızla bu konuylailgili özellikle çalışıldığını söylemiştim. Bugün şunu söyleyebilirim, özellikle Covid'li hastalarla ilgili Poliklinik olsun, servis olsun, yoğun bakım ve benzeri yoğun ilgilenen hekimler ve sğalık çalışanları olmak üzere 1 ağustos'dan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ek ödemenin ödeneceğini söylemek istiyorum."

KOCA: İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE ÇÖZÜM GETİRDİK

TIKLAYIN

Bunun özellikle sağlık çalışanlarımızın eforunun gayretinin özverisinin fedakarlığının parayla ölçülemeyecek kadar çok çok önemli olduğunu iyi biliyoruz. Bu noktada imkanlar ölçüsünde bir gayretle çaba içinde çözüm getirildiğini bilsinler ve imkanlar ölçüsünde her zaman bu fedakarlığın karşılığını verme noktasında gayret içinde olacağımızı bilsinler.

Özellikle bu dönemde bu yaklaşımı şuan söylediğim ağustos ayı itibariyle olan ek ödeme dahil olmak üzere bu noktadaki gayretlerinden ötürüde sayın Maliye Bakanımızada ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

FACEBOOK GRUBUMUZU TAKİP EDEREK HABERLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TIKLAYIN.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 22:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur
Nur - 1 ay Önce

Odasına bire girmeyen uzmana 20bin 24 saat hastanın odasına en az 60kere giren hemşire bin lira bile almadı gel adaletten bahset ...

SAYGI LÜTFEN
SAYGI LÜTFEN @Nur - 5 gün Önce

SİZİN YAPTIĞINIZ FİZİKİ BİR İŞ. SEN OMAZSAN YERİNE SIRADAN BİRİSİ BULUNUR. TANI KOYAN RİSKİ ALAN TABİKİ ÇOK ALACAK. KENDİNİZİ DOKTORLARLA BİR TUTMAYIN ARTIK. SADECE KENDİ HAKKINIZI İSTEYİN, BİZİM OLANI DEĞİL. KAPASİTENİZ YETSEYDİDE DOKTOR OLSAYDINIZ. 2 YIL KIÇIKIRIK OKUL BİTİRİP BENİMLE KENDİNİ DENK TUTUYORSAN TEPEDEKİ KEMİK BOŞ DEMEKTİR. O ZAMAN İŞYERİNDE MÜHENDİS PARA ALMASIN TÜM PARAYI İŞÇİ ALSIN. HALEN YILLALCA VERİLMİŞ EMEĞİN KARŞILIĞINI KENDİ 2 YILLIK UFAK EĞİTİMİNİZLE BİR TUTUYORSUNUZ.

Fd
Fd - 1 ay Önce

Aile hekimimiz diyip duruyor.. yaaa bütün işleri nerdeyse hep hemşire yapıyor. Hastanelerde dr lar ezbere bir kaç ilaç yazmaktan başka ne iş yapıyor. Bütün yük hekim dışı sağlık çalışanlarında ve

Yine mi
Yine mi @Fd - 1 ay Önce

İnsaatta tugla dizen harc yoguran diyorki niye insaat muhendisi fazla aliyor, biride demis bizde okuyoruz, sen yata yata okurken biz senin ogrendigini 6 ayda ogrendik, emin ol sadece is gucu ihtiyaci icin varsin, yaptigin herseyi fazlasiyla yapariz..meslegini kabul edeceksin once, ne is yaptiginin farkind olacaksin, fazlasinda gozun olmayacak, ha olacaksa o niye okadar fazla aliyor demeyeceksin, kimse maasindan memnun degil, hepimizin iyilestirmeye ihtiyaci var

Hemssire ye
Hemssire ye @Fd - 1 ay Önce

Okuduğunu anlamayan biri olarak sen yine iyi hemşire olmusun.hakkini insan gibi arayana kim ne diyor. adam hekimliği ezbere ilaç yazmak olarak görüyor,sen sağlık çalışanlarınin aldığı risk hekimlerden daha fazla diyosun,ama egoyu biz kasiyoruz öylemi.baypass yaparken doktor klemp tutan hemşire tarih yaziyor haklısın.hastadan kaçan hekim varmı,varsa Allah kahretsin onları,yanliz covid Pol hemşire takviyesinde pır pır kacisan suruylede hemşire var.sen anlamayacaksinda bu lafları üstüne alınacak hakiki hemşire arkadaşlarım üzülecek diye üzülüyorum bende.onlara hak aramada sonuna kadar destek..yoksa üslubum bu değil.sadece hemşireler iş yapıyor doktorlar yatiyor zihniyetine bu üslup lazım.

hemşşire
hemşşire @Fd - 1 ay Önce

şimdi hemşire okumamışmı oluyor anlamadım.f fd arkadaşım sen sadece kendinimi okudun sanıyorsun.18 yaşında ünv bitmiyor biliyorsun.bu doktorların bi yanılgısı sanrısı var.sadece kendileri okudu.herkes doktor olmak için canını veriyo sanki..şu cümleleriniz bile ego.kendinizi üstün görmekten geri durun artık.sağlık çalışanlarının aldığı riski doktor almıyor.ellerinden gelse muayeneyide hemşireye yaptırırlar çoğu..

Jindr
Jindr @Fd - 1 ay Önce

O zaman okuyup dr olacaktın sen 18 yasında maas alırken mıllet 6 yıl okudu anasından babasından para aldı Hasta kotulestımı hasta yakınana ben bılmem doktor bılır dersın sorumlulugu atarsın

Fd ye
Fd ye @Fd - 1 ay Önce

Beraber omuz omuza hak aradigimiz hemşire arkadaşlar üstüne alınmasın,+15 senelik bir hekim olarak bende adil bir döner sermaye istiyorum.kamuda emsalime göre bir maaş istiyorum.tum sağlık personeline ayrım yapmadan bunu istiyorum .bu ayda aldığım tüm para 7 bin TL 15+ senelik hekimin.neyse bundan sonraki kısım sadece bu zihniyetteki hemşirelere,git oku doktor ol ezbere ilaç yaz binlerce TL döner al,yada baş istifayı asgari ücrete özel hastanede iş bulabilirsen ne ala.o ezbere ilaç yazan dediğin doktorlar istifa etse bile hayalini ettiğin paradan fazla kazanacak .hadi git ol.cehalete bak ya.

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 1 ay Önce

Geçen 3 aylık ödemeler de masa başlarında oturan esnek mesai yapan ayniyat saymanlari sağlık calisanlarindan yüksek aldilar inşAllah bir daha böyle olmaz yoksa calismak istemiyoruz covidli yerlerde

kuzey kutbu
kuzey kutbu - 1 ay Önce

Hiç bir sendika bunu biz aldık diye ortalığa çıkmasın.Emek hırsızlığı yapmasın.Bu çalışanların hakkı.Allah çarpar.

Mümin
Mümin - 1 ay Önce

Acil çalışanıyım, ilk dönem diğer arkadaşlar gibi yoğun poliklinik yapan sağlık çalışanıyım. Hatta sonrası aynı yoğunluk devam etti ve bu arada CORONA VİRUSU nedeniyle hayatımda çekmediğim acılar çektim. Gerçekten çok kötü. Daha çok sevdiğim Kahveden tad almıyorum. Yorgunum içimde anlayamadığım bir korku. İster bu hastalığı geçirsin ister geçirmesin insana korkusu yetiyor. Sağlıkçı arkadaşlar için 3 değil en azından daha fazla zaman dilimi sunulmalı. Hastalıktan da vefat eden bir asker gibi şehit nişanesi almalı. Belki o zaman biz sağlık çalışanları olarak maddi endişe bir nebze azaltılıp manevi olarak motive etmiş olur.

Sağlık memuru
Sağlık memuru - 1 ay Önce

Ocakta sıfır, o zaman sıfıra devam

Bakan istifa
Bakan istifa - 1 ay Önce

Sayın bakan diğer personel Ocak ayında ek ödeme almadı ki sanırım bakanlığından haberin yok ,istifa

Sag.mem
Sag.mem - 1 ay Önce

Peki kovid le ilgilenmeyen sağlık personeline yom mu ne saçma bir şey sayın bakanım

sağ tek.
sağ tek. @Sag.mem - 1 ay Önce

sen bi sus hele


SIRADAKİ HABER