PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca Kabineye Sunum Yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca COVID-19 vaka sayılarında son dönemde yaşanan artışlar sonrasında kabine üyelerine bilgilendirme yapması bekleniyor.

Gündem 18.07.2022, 11:42 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca Kabineye Sunum Yapacak

Gündeminde KYK kredi borçları ile ilgili formüller olun kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında külliyede toplanacak.

Toplantının ilk ana maddesinin KYK kredi borçları olduğu belirtilirken Pandemi ile ilgili son dönemde artan vaka sayılarının bir daha ele alınması bekleniyor.

Kabine toplantısında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kredi borçları ile ilgili Bakanlığının hazırladığı çalışmanın sunumunu yapacağı biliniyor.

Gençlik Bakanı Kasapoğlu da KYK borçlarıyla ilgili çalışmaların detaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını dile getirerek "Her şey hazır, Kabine toplantısı sonrası gençlerimizle ilgili müjdeleri Cumhurbaşkanı'mız açıklayacak" demişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Covid-19 vaka sayılarında son dönemde yaşanan artış, ölüm ve testlerin pozitif çıkma oranlarıyla ilgili bir bilgilendirme yapması planlanıyor. Toplantıda, vaka sayılarındaki artış nedeniyle tedbirlerin yeniden gözden geçirilmesi bekleniyor.

Kabinede İstanbul'da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Türkiye, Rusya, Ukrayna ve BM'den temsilcilerden oluşan tahıl koridoru toplantısıyla ilgili de değerlendirmeler yapılacak. Kabinede, toplantıda alınan kararlar doğrultusunda önümüzdeki dönemde atılacak adımlar masaya yatırılacak.

Yorumlar (2)
Ephe 4 hafta önce
Cumhurbaşkanı öğretmenlere ek ders müjdesi verdi, adamlar bizim gibi yırtınmadan alıyorlar. Bizim bakanı hiç sormayın
Kani 4 hafta önce
Cumhurbaşkanı idari izin genelgesi nöbet tutan sağlıkçıya uygulanmıyor. Temmuzda 16 saatimiz çalınıyor.
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?