PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca İçin Flaş İddia: Gitmek mi İstiyor?

Gazeteci Murat Yetkin, gündeme dair kulis bilgilerini verdiği öne sürerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın görevini bırakmak istediğini ileri sürdü.

Gündem 04.08.2021, 01:38 04.08.2021, 12:32 Güler Sağlam
Sağlık Bakanı Koca İçin Flaş İddia: Gitmek mi İstiyor?

Geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görevini bırakmak istediğini belirten Yetkin, bu kez de Medyascope'ta Ruşen Çakır'ın konuğu oldu ve kulis bilgilerini paylaşmaya devam etti.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa iddialarının yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da görevini bırakmak istediğini ifade eden Yetkin, herhangi bir görev değişikliği durumunda Koca'nın bakanlığı rahatlıkla bırakabileceğini iddia etti.

Fahrettin Koca'nın gitmeye yakın olduğunu düşünenlerdenim

Yetkin, "Fahrettin Koca mesleğiyle siyaseti arasında kaldı ve çok kötü sıkıştı. Bir yandan doktor olarak söylemesi gerekenler var. Onları son derece örtülü vaziyette satır aralarında söylüyor. Bu Kurban Bayramı'nda bile göz göre göre artık hangi lobi baskın geldiyse her şey serbest moduna girdik. Bayram boyunca verdiği mesajlara bakarsan sürekli olarak 'yayılıyor hastalık hem de her yerde yayılıyor' gibi mesajlar veriyordu. Bu mesajlar çelişiyordu Erdoğan'ın "Vatandaşımız bayramını doya doya yaşasın" mesajlarıyla.

Ben burada Fahrettin Koca'nın gitmeye çok yakın olduğunu, gitmek istediğini düşünenlerdenim. Fahrettin Koca Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok yakın. Şahsi doktorluğunu yapmış biri. Erdoğan o görevi şimdi başkasına verse Fahrettin Koca'nın hemen yarım saatte görevi devir teslim edip memnuniyetle ayrılacağını tahmin ediyorum" dedi.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (6)
sağlık personeli 6 ay önce
bir sağlık personeli olarak bence gitse iyi olur hiç bir derdimize çare olamadı
Asabi 6 ay önce
Sağlık çalışanlarına şiddet ve mobbing artı hiç bir şey yapmadı aksine körükledi. Ağzına almış bir covid sağlık personelini rezil etti.
Keşke gitse 6 ay önce
Gitsin ama tek başına gitmesin. O bürokratlarını , bakan yardımcılarını da alsın gitsin...
Sağ mem 6 ay önce
İnşAllah gider sağlık personelini 50yıl geri getirdi onun için biz hiçiz ve bir değerimiz yok ben inanmıyorum bu adama elinden gelse boğar sağlıkçıyı hiç bir şekilde maddi manevi sağlıkçının yanında olmadı
sağlık bakanlığı çalışanı 6 ay önce
gidebilir yolu açık olsun sağlık çalışanlarının özlük hakkında hiç bir şey yapmadı ve ağzına dahi almadı
Sağlık 6 ay önce
Ne sağlıkçılar tarafından seviliyor, nede halk tarafından seviliyor. Gitmesi herkes için iyi olacaktır.
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?