PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca Görevden mi Alınacak? Yandaş Yazar Hedef Aldı!

"Hastaların mağdur olduğu olaylarda Sağlık Bakanı Koca'dan aynı ilgiyi göremiyoruz" diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı hedef alan Sabah Yazarının yazısı sonrasında herkes aynı soruyu sordu: Yandaş hedef aldığına göre Sağlık Bakanı Koca Görevden mi Alınacak?

Gündem 25.03.2022, 02:13 26.03.2022, 10:44 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca Görevden mi Alınacak? Yandaş Yazar Hedef Aldı!

Hükümete yakınlığıyla bilinen  Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hastaların mağdur olduğu olaylara yeterince ilgi göstermediğini öne sürerek hedef alması dikkatlerden kaçmadı. Altınok, "Oysa, Bakan sağlık personelinin olduğu kadar hastaların, bizlerin de bakanı" eleştirisini yaptı. 

YANDAŞ YAZARDAN SAĞLIK BAKANI KOCA'YA TEPKİ

Son dönemde görevden alınacağı konuşulan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hastalar mağduriyeti konusunda sessiz kaldığını öne süren yandaş yazar Melih Altınok, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hekimlere yönelik şiddet olayları konusunda hassas olması çok doğal. 'Beyaz kod' gibi uygulamalarla sağlık çalışanlarının güvenliğine dair radikal adımlar attı. Hekimlerin uğradığı saldırılarda da mutlaka açıklama yapıyor. Sonuçta, iş yaptığı personelinden bahsediyoruz. Hem kendisi de hekim... Ne var ki son günlerdeki tartışmalarda şahit olduğumuz üzere, hastaların mağdur olduğu olaylarda Koca'dan aynı ilgiyi göremiyoruz. Oysa, Bakan sağlık personelinin olduğu kadar hastaların, bizlerin de bakanı. Akıl vermek gibi olmasın ama... Mesela Bakan Manisa'da bir hastanede linçe maruz kalan hastaları Uzman Çavuş Ali Akdağlı'yı arayıp bir geçmiş olsun dese... Dediyse de duyursa, hepimiz kendimizi daha iyi hissetsek... Fena mı olur?" ifadesini kullandı.

Kaynak: Milli Gazete

Yorumlar (10)
asabi 2 ay önce
sıktınız artık
Hadi yaa, sadece sizlerin bakanı gibi 2 ay önce
Hadi yaa, sadece sizlerin bakanı gibi
sağlıkçı 2 ay önce
bu siteye de ne batıyorsa çok istiyor ama avucunuzu yalarsınız
EROL 2 ay önce
İnşAllah bir an önce görevden alınır. Ülkede sağlık çalışanları ve verilen hizmeti ne hale getirdiler. Her yere liyakatsiz ve son derece kabiliyetsiz olan başta Sağlık Müdürüleri ol ak üzere yönetim kadroları yerlerde sürünüyor. Sorsanız çok başarılar. Herşey on numara. Kartondan yöneticilerle bu kadar olur...
Doktorwho 2 ay önce
Doktoru eleştirince yandaş medya olmuyordu. Daha birkaç gün önce bu adamın başka yazısını paylaştınız..
Rotkod 2 ay önce
Özel hastanesi olmayan yada ortağı olmayan biri gelirse belki iyi olur gibi
Yhs 2 ay önce
Yhs iş adamı sağlık bakanı olurmu çalışanın halinden anlamak gerek
44 2 ay önce
Bu yazar kendini ne zannediyor, talimatla yazdığı intibasi yok mu? Sağlıkçılar ile ilgili yazdığı yazılar resmen vatandaş ile saglikciyi karşı karşıya getirmek için, umarım sağlıkçı ile ilgili konuları çok güzel anlayabilecegi deneyimleri olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?