Sağlık Bakanı Koca Elazığ Depremi İle İlgili Konuştu!

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca Elazığ depremi ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Bakan Koca; “Bölgedeki hastanelerimizde hizmet sunumunu aksatacak herhangi bir hasarın olmadığının altını çizmek istiyorum. Bütün ekiplerimiz hazır, hizmetin başında bulunmaktalar”.

Sağlık Bakanı Koca Elazığ Depremi İle İlgili Konuştu!

TIKLAYIN

Ambulans vs sağlık personeli durumuna da değinen Bakan Koca Elazığ ve Malatya’da toplam 137 ambulans mevcut olduğunu, bu 137 ambulansa 170 ambulans ilavesi yapıldığını, ayrıca uçak ve helikopter ambulansların da hazır bir şekilde ihtiyaç halinde, hizmet veriyor olacağını belirtti.

  • Sağlık kuruluşlarına müracaat eden kişi sayısı 1031 oldu.
  • Bunlardan 382 vatandaşımız yaralıydı.
  • 128 hastanın tedavisi hala devam ediyor.
  • 34 vatandaşımız yoğun bakımda.
  • Durumu kritik olan hastamız yok.

Bakan Koca son olarak; “Bölgede 5 tane UMKE aracımız vardı. 121 UMKE aracı daha ilave etmiş olduk. Ayrıca toplam 4 mobil komuta aracı ve görevlendirdiğimiz personel sayısı da ilave olarak bin 159 kişi oldu” Şu an ihtiyaç olmamakla birlikte, sahra hastaneleri de dahil olmak üzere ihtiyaç duyulabilecek tüm donanımı ivedilikle depremden etkilenen bölgelere sevk ettik. Bölgede şu an 50’şer kişilik 4 sahra hastanemiz ve 48 çadırımız kuruluma hazır şekilde mevcuttur.  dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 12:50

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER