Sağlık Bakan Yardımcısı Hakkındaki İddiaları Yalanladı!

Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın “İkinci Pekcan Vakası” başlıklı haberle ilgili "şahsımı değil temsil ettiğim bakanlığı da hedef alan" dediği iddialarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Gündem 23.06.2021, 20:43 24.06.2021, 22:46 Güler Sağlam
Sağlık Bakan Yardımcısı Hakkındaki İddiaları Yalanladı!

Prof.Dr.Aydın'ın açıklaması şöyle:

19 Haziran tarihinde bazı basın yayın organlarında daha önce de yalanlanmış birçok iddianın sahibi olan bir milletvekilinin beyanlarına dayalı olarak hakkımda çıkan haber temelde sadece şahsımı değil temsil ettiğim bakanlığı da hedef alan tamamen düzmece, iftira ve karalamadan ibarettir. Basın etiği ile bağdaşır yanı bulunmayan bu yazının doğruluğu hiç araştırılmadan bazı gazetelerce alıntılanması da ayrıca üzüntü kaynağıdır.

Konu edilen şirketin 20 yıl önce kuruluşu sırasında kurucuları arasında eşimin yer alması ve oğlumun bu şirkette bir süre görev alarak ayrılmış olması dışında haberin doğrudan şahsımla ya da dolaylı olarak ailemle ilgili hiçbir doğru yanı yoktur.

Mezkur şirketin aileme ait olduğu ve hülle yoluyla devredildiği iddiası tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Bahse konu şirket hiç bir zaman ne benim ne de ailemin olmuştur.

2014-2020 yılları arasında yapılan ihalelere işaret edip “Müsteşar yardımcısı olduğum dönemde bakanlıkla iş yaptığım” iddiasının gerçekle bağdaşması mümkün değildir.

Zira herhangi bir şirketin ortağı olmadığım gibi bu tarihlerde müsteşar yardımcısı görevinde de değildim.

Daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden şahsımla ilgili benzer iftiralarda bulunarak cevabını alan, buna rağmen karalama kampanyasına basını da ortak eden sayın vekilin tutumunu talihsizlik olarak görüyor ve kınıyorum.

Yüce meclisimizin kürsüsünü yalan ve iftiraları ile meşgul etmekle kalmamış kişilik haklarıma da saldırmıştır.

Yürüttüğüm görevleri başarıyla icra etmek için her türlü fedakarlığa katlanırken şahsımın kirli siyasetin malzemesi yapılmasına fırsat vermeyecek ve yasalar çerçevesinde haklarımın takipçisi olacağım.

Kamuoyuna saygıyla duyururum.
Prof. Dr. Sabahattin Aydın
Sağlık Bakan Yardımcısı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Musa gibi konuşup firavun gibi yaşıyorlar. 2 ay önce
Bu ülkedeki kaynakların hepsini bu politikacılar sömürüyor. Halk perişan ama bunların umrunda bile değil. Allah kimsenin hakkını bu tür yalancılara, talancılara/sömürücülere bırakmasın
Aaa 2 ay önce
Ben ikna oldum
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?