Rektör Alişarlı Gece Gündüz Fedakarlıkla Çalışan Sağlık Çalışanlarının Servislerini İptal Etti!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı’nın üniversiteye giden servisleri iptal etmesi koronavirüs nedeniyle canlarını hiçe sayarak gece gündüz fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanları tarafından tepkiyle karşılandı.

Gündem 22.04.2020, 12:13 22.04.2020, 12:22
Rektör Alişarlı Gece Gündüz Fedakarlıkla Çalışan Sağlık Çalışanlarının Servislerini İptal Etti!

Rektörün, hastane yöneticilerinin sağlık çalışanlarının halk otobüsüyle gelmelerinin sürece zarar vereceğine ilişkin tüm önerilerine de kulak tıkaması dikkat çekti.

TIKLAYIN

BAİBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık çalışanları canlarını tehlikeye atarak koronavirüs hastalarını iyileştirmek için yoğun mesai harcarken Rektör Prof.Dr. Alişarlı, zorlu süreçte sağlık çalışanlarının servisini iptal etmesi akıllara durgunluk verdi. Ülke genelinde sağlık çalışanları için tüm imkanlar seferber edilirken Prof.Dr. Alişarlı’nın sağlık çalışanlarının işe gelmeleri için kullandıkları servisleri iptal etmesi dikkat çekti. 

TEPKİLERE YOL AÇTI

Rektör Alişarlı’nın hastane yöneticilerinin servisleri iptal edilmesinin sürece zarar vereceği, sağlık çalışanlarının halk otobüslerinde vatandaşlarla iç içe olmalarının virüsün bulaşma riskini artıracağı yönündeki önerilerini de dikkate almadığı öğrenildi. Servislerin iptal edilmesi sağlık çalışanlarının da tepkisine yol açtı.

Yorumlar (3)
Ramazan 7 ay önce
Sanki babasının malı inşAllah baskanimiz biran önce görevden alır
Doktor 7 ay önce
Allah razı olsun
Abdullah Alioğlu 7 ay önce
Kesinlikle yalan bir haber. Olay haberi yapanın yalanından başka bir şey değil.
Evet servisler iptal edildi ama personel servisleri.
Afiliye olan Hastanenin sağlık bakanlığı personeli de benim kullandığım servislerle geliyordu.
Bizim kullandığımız servisler iptal edilince sanki onlarınkinin de iptal edildiği söylendi. Servisleri zaten yoktu. Üniversite onlara Sağlık Müdürlüğünün yapmadığı bir hizmeti görevi olmamasına rağmen Üniversite yıllardır görmezden gelerek sağlıyordu. Hatta mağdur olduklarını bildikleri için sadece Sağlık Personeline servisi koymuşlar yine ama biz tobüslerle gelip gidiyoruz.

Bu arada Sosyal Tesis de Bütün olanakları ile onların hizmetininde. Bilfiğim 100 e yakın Sağlık personeli de misafir ediyor.

Haberi kopyala yapıştır yaparak nasıl büyük bir kötülük yapıyorsunuz.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?