Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı ile Devlet Hastanesi Başhekimi Görevden mi Alınıyor?

Uzun zamandır İl Sağlık Müdürlüğünde ve hastanelerde yaşanan olumsuzlukların tavan yapması neticesinde bilhassa Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Şahin ile Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Kemal Uzun’un mercek altına alındığı iddia edildi.

Gündem 15.10.2019, 11:35 17.10.2019, 02:41 Güler Sağlam
Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı ile Devlet Hastanesi Başhekimi Görevden mi Alınıyor?

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Şahin ile Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Kemal Uzun görevden alınıyor mu? İki isim de topun ağzında mı?

Giresun Time isimli haber sitesinde yer alan haber şu şekilde verildi;

Haliyle vaziyet kel deniyor.

Dikkat isteriz.

Nokta koymaksa mesele. 

TIME son sözü sözler.

Atasözünce...

'Gün ola harman ola' örneğince es geçmeyin.

Acele etmeyin.

Malumunuzca.

Biz kolay kolay tongaya düşmeyiz.

Hülasa.

TIKLAYIN

Orda kalın.

Bir kenara not edin.

Hele biraz bekleyin.

Az sabır.

Soru yakında yanıtını bulur.

Bakalım neler olacak.

Hadi hayırlısı....

Giresun’da uzun zamandır il sağlık müdürlüğünde ve hastanelerde yaşanan olumsuzlukların tavan yapması neticesinde bilhassa iki yöneticinin mercek altına alındığı değerlendirmesi yapılıyor. 

Ne kadar doğru bilmiyoruz ama ateş olmayan yerden duman çıkmazmış.

Misalince.

İddia o ki...

Sağlık camiasından yansıyan duyumlara bakılırsa, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Şahin ile Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Kemal Uzun’a görevden el çektirileceği öne sürülüyor.

İKİSİ DE KARA LİSTEDE İDDİASI

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahi Anabilim Dalında görev yaparken 2018 yılında Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne Başhekim olarak atanan Trabzonlu Doç. Dr. Kemal Uzun ile Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Bulancak- Piraziz karmalı Mehmet Şahin’in yolun sonuna geldiği ifade ediliyor.

Devlet Hastanesi’nde gerek yönetimce ve gerekse personelce duruma hakim olmadığı savunulan Başhekim Uzun’un artık bu görevi taşıyamadığı belirtilirken, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Şahin’in de kurumda istenmeyen idareci ilan edilerek görevden alınacaklar 'kara listesi' ne dahil edildiği kaydediliyor.

Yorumlar (3)
33 1 yıl önce
Bi cennetlıkde çıksın Mersine ei atsın. Artık yeter duyun sesimizi
Bir grup sağlık çalışanı 1 yıl önce
Hele birde Zonguldak'ta ne olup bitiyor baksınlar lütfen. Adamlar kök salmış müdürlüğe
Ersoy 1 yıl önce
Sayın bakanlık yetkililerinden bir de Kocaeli personel ve destek başkanını mercek altına almalarını istiyorum. Gerçi merceğe gerek yok herşey ortada, ilde saglik sistemini çökertti... Yaptığı usulsüzlükler buradan Ankara ya yol olur...
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?