Peçe İle Muayene Olamadım Diyerek Sağlıkçının Fotoğrafını Çekip Sosyal Medya'da Paylaştı

Geçtiğimiz gün Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nde skandal bir olay yaşandı. Maske takmadığı için görevli sağlık personelinin uyardığı hasta ve yakını peçe var, maskeye gerek yok iddiasında bulunarak görevli sağlık personelinin açık ad ve soyadıyla birlikte izinsiz çektiği anlaşılan fotoğrafını sosyal medya'da paylaşarak adeta bir skandala imza attı.

Gündem 09.04.2021, 20:06 09.04.2021, 20:20 Güler Sağlam
Peçe İle Muayene Olamadım Diyerek Sağlıkçının Fotoğrafını Çekip Sosyal Medya'da Paylaştı

Skandal olayda kumaştan yapılan peçenin bez maske olarak nitelenmesi ise akıllara durgunluk veren bir savunma olarak görüldü. Sağlık personelini adeta peçeye karşıymış gibi yada vatandaşın giyim kuşamı yüzünden tedavi yapmıyormuş yaftasıyla halkın önüne atılması ise sağlıkta şiddetin bir başka boyutu olarak değerlendirildi.

Öte yandan yagıya yansıyan olayda Kamu Kurumunda görevli bir memurun izinsiz bir şekilde fotoğrafının çekilerek sosyal medya'da paylaşılmasının nasıl bir akıl tutulması sonucu olduğu ise sağlık camiasınca merak ediliyor. 

Pandeminin başından bu tarafa canla başla salgınla mücadele eden, tavan ek ödeme adı altında yüksek meblalarda ek ücretler aldıkları ana haber bültenlerine servis edilerek, sanki emeklerinin karşılığı alınıyormuş gibi halka gösterilen sağlık personelinin şiddetle olan çilesi bitmedi, bitmeyecek gibi gözüküyor.

TIKLAYIN

İŞTE OLAY PAYLAŞIM:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
hemşire 1 ay önce
28 şubata geri dönüldü resmen onu yapan doktorun acilen görevden alınması gerek dahil
Att 1 ay önce
sen hemşire değilsin, hemşire adıyla yazan bir doktorsun amacın ise aklınca algı yapmak.
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?