Oyuncu Ebru Aykaç Doktora Saldırdı!

Foça Devlet Hastanesi’nde görev yapan hekimlere sözlü saldırıda bulunarak, küfür ve hakaretler yağdırdığı iddia edilen sinema oyuncusu Ebru Aykaç hakkında açıklama yapan Türk Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Barış Koçak "Aykaç’ın sinema oyuncusu olduğu için kendisine iltimas istediğini, görevli hekimin ise muayenesi bitince hastaya bakacağını ifade etmesi üzerine, Aykaç’ın sinkaflı sözlerle hekime saldırıda bulunduğunu aktardı. Koçak, “Üstelik, muayeneye getirdiği kızının da acil bir durumu yok. Hatta hekim arkadaşlarımız, annesinin yaptıklarından dolayı kızının özür dilediğini ilettiler. Konuyla ilgili beyaz kod açılarak, yasal işlemler başlatıldı. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

Gündem 16.09.2021, 14:55 16.09.2021, 16:05 Zeynep Elmalı
Oyuncu Ebru Aykaç Doktora Saldırdı!

Türk Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Barış Koçak, geçtiğimiz gece yeni bir sağlıkta şiddet vakası yaşandığını söyledi. Yetkililere sağlıkta şiddetle mücadele kapsamında daha güvenilir tedbirler alma çağrısında bulunan Koçak, "Olay Foça Devlet Hastanesi'nde gece saat 02.00 sularında meydana geldi. Hasta ve sinema sanatçısı yakını tedaviye gelerek, görevli doktor ve sağlık çalışanlarına küfürler, hakaretler yağdırdı" dedi.

"SİNKAFLI SÖZLERLE SALDIRDI"

Olay anını anlatan Koçak, "Hasta ve yakını muayene olmak için hastaneye geldiğinde, görevli sağlık personelinin ilgilendiği hastalar var. Bu sebeple, yandaki sedyeye geçip beklemesini söylüyorlar. Bu sırada da onlardan evvel gelen hastanın muayenesini yapıyorlar. Yan sedyede beklemesi söylenilen, ismini sonradan öğrendiğimiz sinema oyuncusu Ebru Aykaç, oradaki hekim arkadaşlarımıza hakaretler ve küfürler ediyor. 'Size gününüzü göstereceğim' diyor, sinkaflı sözler kullanıyor. Bir bakanlık yetkilisinin adını kullanıyor ve 'Onu aratmayın bana' diyor' tehditler savuruyor. Hastası muayene edilmesine rağmen hala sözlü saldırılarını devam ettiriyor" açıklamasında bulundu.

BEYAZ KOD AÇILDI


Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Koçak, "Sağlık çalışanlarının 2 senedir yaşadığı çalışma ortamı herkesin malumu. Sağlık çalışanlarımız hem Kovid-19 ile olan mücadele, hem iş yoğunluğu, hem personel azlığı gibi bin bir türlü cefaya rağmen, büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Ne özlük hakları ne izinleri var. Bunların üzerine de Türkiye'ye mal olmuş sanatçının gelip, orada çalışan hekim arkadaşımıza hakaret etmesi, küfür etmesi kabul edilebilir değil. Şahıs hakkında beyaz kod açılmış olup, resmi işlemler de başlatıldı. Biz buradan ünlü sinema oyuncusu Ebru Aykaç Hanım'ı kınıyoruz. Sağlıktaki şiddet olaylarına karşı olarak dikkat çekmesi gerekenler, lütfen sağlıkta şiddetin bir parçası olmasınlar" dedi.

"KIZI, ANNESİ ADINA ÖZÜR DİLEDİ"

Koçak, muayene getirilen hastanın acil bir durumu olmadığını belirterek, "Ebru Hanım, sanatçı olduğu için kendisi gelir gelmez, hekimlerimizin muayene ettikleri hastaları bırakarak, kendisiyle ilgilenmesini istemiş. Kendisine muayene olan hastanın işlemi bitene kadar, sedyede beklemesi gerektiği söylendiği için de saldırganlaşmış. Kendisine özel bir ihtimam gösterilmediğinden, buradan dem vurarak bunları yapıyor. Üstelik, muayeneye getirdiği kızının da acil bir durumu yok. Hatta hekim arkadaşlarımız, annesinin yaptıklarından dolayı kızının özür dilediğini ilettiler. Konunun takipçisi olacağız, sağlıkta şiddet bitene, sağlık çalışanlarımız güvenli bir ortamda çalışana kadar biz bu işin peşini bırakmayacağız" diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
hemşire 1 ay önce
haketmiştir dayağı doktor
DOKTORUMMMM 1 ay önce
senin başına gelcek var
Sağlık 1 ay önce
Yıllarca doktor olmak isteyip tıp fakültesi puanlarının yakınından geçemeyerek hemşire olup şimdi olamadığın, ulaşamadığın hekimliğe laf ediyorsun her haber altında. Yazık cidden çok acınası bir durum. Kıskançlık insanı yer içten içe.
vatandaş 1 ay önce
hekimlere bak sen sanatçılarımıza da saldırıyorlar
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?