Ordunun İhtiyacı Şehir Hastanesi Değil, Tıp Fakültesi Hastanesi

MHP'den Ordu Milletvekilliği ve Altınordu Belediye Başkan adayı olan ve siyasi hayatına İyi Parti'de devam eden Onur Şahin, TBMM'de Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olan Ak Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız'a seslenerek, "'Ordu'nun ihtiyacı Şehir Hastanesi Değil, Tıp Fakültesi Araştırma ve Eğitim Hastanesidir' isteğine kayıtsız kalmayarak bu isteğin gereği için çaba göstermenizi temenni ediyorum." dedi.

Gündem 24.07.2019, 11:18
Ordunun İhtiyacı Şehir Hastanesi Değil, Tıp Fakültesi Hastanesi

Geçtiğimiz günlerde "halkın istemediği hiçbir işte yokuz" cümlesini kullanan Yediyıldız'a çağrıda bulunan Şahin, Ordu Üniversitesi içine Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılması gerektiğini savunarak, şunları kaydetti;

"Araştırma hastanesi şart"

Sadece bir milletvekili değil aynı zamanda "Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı" olmanız nedeniyle Ordu ili adına önemli bir temsildesiniz. Ordu Üniversitesi bünyesinde bulunan Tıp Fakültesi her geçen sene daha iyi sıralamalara yükselmenin yanında sadece eğitim değil, Araştırma Hastanesinde Ordu ve Çevre insanımıza sağlık hizmeti vermesiyle de Ordu insanı için de ayrı bir öneme sahip. Bugün Tıp Fakültelerinin gerek eğitim kalitesinin gelişimi gerekse araştırma fonksiyonuyla Türk Sağlık sektörüne katkısı açısından "Araştırma Hastanesi" önemli bir yere sahip olmakla birlikte bugün Araştırma Hastanesi görevini zoraki görmeye çalışan eski SSK hastanesi araştırma hastanesi misyonundan fiziki mekan olarak çok uzakta olup bu durum Tıp Fakültesi öğretim görevlilerinin de Ordu Üniversitesini tercih etmede ve Üniversitenin gelişiminde bir engel oluşturmaktadır."

"Kamuoyu da arkanızda olur"

Ordu Üniversitesi yerleşkesi içinde yeteri miktarda bir alan Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi yapılması amacıyla kamulaştırılması tamamlanarak arazi sorunu çözülmüş ve Sağlık Bakanlığına da arazinin devri tamamlanmıştır. Üniversite yerleşkesi içinde bu sene tamamlanarak öğrencilere ve daha da önemlisi Ordu ve çevre illere hizmet veren Diş Fakültesi Hastanesinin yanına Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapıldığında bu sağlık kompleksi aynı zamanda ilimizin gelişimine de tartışmasız büyük ölçekte katkı sağlayacaktır. Ordu Üniversitesi Yerleşkesi içinde ve tıp fakültesinin yanında Tıp Fakültesi Araştırma ve Eğitim Hastanesi yapılması planlanırken Ordu halkının istemediği Ordu Halkının temsilcilerinden olan; MHP ve CHP milletvekillerini, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının, Sağlık sektörünün sendika temsilcilerinin ve Ordu iliyle ilgili Ordu insanının faydasına olan fikirlerini paylaşan insanların 'Ordu'nun ihtiyacı Şehir Hastanesi Değil, Tıp Fakültesi Araştırma ve Eğitim Hastanesidir' isteğine kayıtsız kalmayarak bu isteğin gereği için çaba göstermenizi temenni ediyorum. Lütfen Ordu Üniversitesi ve Tıp Fakültesi yöneticileriyle, Ordu ilinin meslek odası başkanlarıyla bu konuyu görüşün. Bu konu hakkında Ordu Kamuoyunu arkanızda bulacaksınız. Hiçbir siyasi amaç taşımayan, sadece Ordu ilinde doğmuş, yaşayan ve Ordu ilinin daha da yaşanabilir bir il olmasından başka bir amaç gütmeyen, doğru yapılan her işlemin yapanın kim olduğuna bakmadan yanında olmayı ve desteklemeyi, yanlış olan bir durum karşısında doğru olan seçeneği sunmak şartıyla yanlışı hatırlatmayı amaç edinen sorumluluk sahibi bir Ordu insanı olarak Ordu halkının talebi olan bu fikirleri dikkate almanızı rica ederim."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?