PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ordu Devlet Hastanesinde Neler oluyor? Doktor Niye Kovuldu?

Ordu Devlet Hastanesinde tek nöroloji uzmanı olarak görev yapan hekimin yaşadığı sorunları dile getirmek için gittiği Personel Hizmetleri Başkanının odasından kovulduğu iddiası sosyal medyada gündem oldu.

Gündem 21.08.2022, 15:04 21.08.2022, 21:10 Cansu Polat
Ordu Devlet Hastanesinde Neler oluyor? Doktor Niye Kovuldu?

Devlet Hastanesinde baskı ve mobing iddialarına yenileri eklendi. Edinilen bilgiye göre bir ay içinde 5 nöroloji doktorundan 4'ü Ordu Devlet hastanesinden ayrıldı.

Hastanenin resmi web sitesine girildiğinde üç nöroloji uzmanının hastanede görev yaptığı görülmesi ise kafa karışıklığına neden oldu.

Devlet hastanesindeki tek nöroloğunda Büyükşehir olan, Ordu’daki tüm hastalara tek başına bakmak zorunda kaldığı iddia edildi. Yine iddialara göre Ordu İl Sağlık Müdürlüğü'ne hekimin durumu anlatmaya gittiğinde uygunsuz tavırlarla karşılaştığı belirtildi.

Ordu devlet hastanesi nde teknoloji uzmanı olarak görev yaptığı iddia edilen G.Henin yakını tarafından Twitter’da yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Sağlık Bakanlığının konuyu araştırarak Ordu Devlet Hastanesinde bir ayda 4 nöroloji uzmanının istifa nedenlerini araştırmasını, gerekli incelemeye başlatmasını bekliyoruz.

Yorumlar (22)
Kamillerin uğramadığı haberler 2 ay önce
Uzman dr’a 14,5 kat fazla verildi diyen kamiller okudunuz mu haberi. 1 milyona yakın nüfuslu ilde tek nörolog kalmış.
Kamil 2 ay önce
14,5 kat da maaşlarda değil ha. Uzman dr maaşı 30-25 oldu vergi dilimine göre. 39 lu arkadaşlarda 13-14 alıyor. Oranın biraz daha artması lazım adaletli olması için umarım teşvikle iyi verirler
Adalet 2 ay önce
Artık hekimlerimize, sağlık personeline sürekli mobbing uygulayan sosyal medyadan poz vermekten başka işleyişe müdahale etmeyen bu illAllah ettiğimiz yöneticilerden kurtarın artık.Yeter usandık Yazık günah Ordu kurtulsun bu yöneticilerden işini düzgün yapan personelleri hedef alan yöneticileri istemiyoruz.
Birhekim 2 ay önce
aİTalla için chp milletvekili ^^ipini kısa tutsunlar^^ demişti.
İhtiyar 2 ay önce
34 yıllık hemşireyim ve hiçbir sağlık çalışanını klinikte sıkıntılı bir durum olduğunda herhangi bir mazeretle mesaim bitti diyerek çekip gittiğini görmedim.Bizler eşimizi,çocuğumuzu,kendimizi ihmal ederiz ama hastayı ASLA!!!Hemde hiçbir karşılığı olmaksızın mesaimizi uzatırızda uzatırız.İşler stabil hale gelene dek.Durum böyleyken tüm sağlık personeli büyük özveriyle çalışırken buradaki sen ben kavgasını anlamakta güçlük çekiyorum neden biz olamıyoruz neden en ufak bir dürtüyle asıl problemleri unutup birbirimize çelme takmaya çabalıyoruz.Neden ekip olduğumuzu ve bir bütünün rengarenk parçaları olduğumuzu bu parçalardan birinin dahi eksik olması durumunda işlerin yürüsede tam olmayacağını eksik kalacağımızı neden unutuyoruz???Hergün yüzyüze bakıyoruz birlikte birçok güzel işe imza atıyoruz,birlikte hüzünlenip birlikte gülüyoruz.Lütfen meslek gurupları olarak kendi kendimizi yıpratmaktan vazgeçelim.BİZ BİR BÜTÜNÜZ.
Hemşire 2 ay önce
hep hekimler sorun var neden acaba
Order 4 gün önce
hadi canım ağlama da git ant bak
Fffg 2 ay önce
Sa**sın
Emrah 2 ay önce
Senin zeka engelin mi var koskoca hastanede tek nörolog işi biter mi bu insanın nasıl dayanır. Bir de hemşire diye yazmış utanmaz meslekler arası fitne mensubusun belli ki
Realite 2 ay önce
Hekim arkadaşımızın bahsettiği iş ; ancak 5-6 hekim ile yapılabilir . Tek başına yapamaz Yapar ise malpraktis ile karşılaşabilir Sorun şu covid sonrası uzman hekim sayısı ciddi düştü sanırım ( klinisyen hekimler ) 2010 bildiğim hastaneler ile şu anı karşılaştırınca o dönem 2 uzman hekim var iken şu an 1 hekim , aradan 10 sene sonrası
daha azalmış durumda gözüküyor . Bu da kalan hekimlerin üzerine inanılmaz yük bindiryor . Personel başkanı da yapabileceği birşey yok askında . Ne yapacak uzman hekim pazarda satılmıyor ki eksik , dört beş uzman hekim alalım diyelim. O da bakanlıktan istiyor bakanlık nerden bulacak . Çözüm ne peki , çözüm hekimlerin mesai dışında özel veya muayene çalışmasına izin verilmeli . Özel de kadro şartı kalkmalı . Hekimler mesai dışı özel de çalıştı mı ciddi geliri olur özellikle periferde. Sağlık turizmi nedeniyle uzman hekimler yavaş yavaş özel hastanelere çekiliyor birde , bunun tek çözümü hekiminin mesai dışında özelde çalışarak iş yükü azalması
Aaa 2 ay önce
Bu nasil bir site lan. Trolun biri haftalardir sacmaliyor. Kimse de engel olmuyor. Hemsire misin nesin belani arama defol.
Sağlıkçı 2 ay önce
Sığır, çünkü işi yapan hekimler. Senin gibi tek hücreliler kavrayamaz. Sorun dediğin de 470 yatağa 7-24 tek bir insanın bakıyor olduğu. Sen de aynı koşullarda çalış da görelim. Bil ile bir ilçeye bir hastaneye tek nörolog nasıl bakabilir montofon ineği...
Hekim 2 ay önce
Tüm hastanede insan üstü çalışan tek meslek doktorlar olduğu için olabilir mi?
Pnr 2 ay önce
Bu ne kadar artniyetli bir soru!!
Xd 2 ay önce
Hemşire Sence neden hiç DÜŞÜNDÜN mü?
Dr 2 ay önce
Tüm iş yükü hekime yığıldığı için olabilir mi? Önce oku. Heyet, poliklinik, 30 gün icap ve konsültanlık. Bir insan tek başına bu yükü nasıl kaldırsın? Doktorlar sizin gibi mesaim bitti diye çekip gidemiyor.
Özge 2 ay önce
Bu hekimler hemşireleri aşşağılamadan duramıyorlar mı? Kendileri para para diye sokaklara dökülüp iş bırakırken iyi biz hakkımız olanı isteyince aşşagılamalar küçük görmeler. Kimsenin bir diğerinden üstünlüğü yok herkes devletin memuru herkes insan
Bıdıbıdı 2 ay önce
Olayın üstünlükle ilgisi yok, Hakkınızı aramayı bilmiyorsunuz. Düzgün ararsanız destekleriz zaten.
Deren 2 ay önce
Avrupa ya gidin kovulmazsınız…
Metin 2 ay önce
Hemşire rumuzlu arkadaş.ben de hemsireyim ama azıcık düşün, oku ve beynini kullan yorum yap be kardeşim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?