Okullardan Hastanelere Görevlendirilenler Tepkili!

Samsun başta olmak üzere Zonguldak ve bazı illerde İŞKUR üzerinden okullarda çalışan kişiler hastanelerde görevlendirildi. Görevlendirme yapılanlar, "Kendimi nasıl koruyacağımı bile bilmiyorum... Okuldan sağlık sektörüne, özellikle de bu süreçte personel getirmek gibi yanlış bir sistem yok" diyerek tepki gösterdiler.

Gündem 25.04.2020, 20:51
Okullardan Hastanelere Görevlendirilenler Tepkili!

Korona virüsüne karşı mücadele kapsamında İŞKUR üzerinden okullarda çalışan personel, hastanelerde görevlendirildi. Çalışanlar ise doğrudan risk teşkil eden bir göreve bilgilendirilme yapılmadan ve eğitim verilmeden çalıştırıldıkları için şikâyette bulunurken kimileri de bu durumdan dolayı istifa etti.

Cumhuriyet’ten Mehmet Kızmaz’ın haberine göre,

TIKLAYIN

KENDİMİ NASIL KORUYACAĞIMI BİLMİYORUM’

A.O. ve A.A. da Canik ilçesinde bir okulda Ekim 2019’dan beri çalışırken salgınla birlikte Gazi Devlet Hastanesi’nde görevlendirilenler arasında. Herhangi bir eğitim verilmeden ve tedbir alınmadan çalışmaya başladıklarını belirten A.O., “Kendimi nasıl koruyacağımı bile bilmiyorum. Hastane tecrübem yok. Okulda çalışan için hastane handikabımız. Acilin girişine vereceklerdi. Hastane fobim olduğu için bahçıvan olarak görevlendirdiler. Arkadaşlarımız korona virüsüne yakalanan yurttaşların tedavi gördüğü katlarda görev yapıyor” dedi.

‘YALNIZCA 1 GÜN ÇALIŞTIM’

Hastanede bir gün çalıştıktan sonra istifa eden 39 yaşındaki A.A., ise “Hemşire, sadece 30 dakika, çamaşır suyunu nasıl kullanacağımızı anlattı. Gözlerimde aşırı derecede enfeksiyon var. İlaç kullanıyorum. Bunu söyledim. İlk önce 10. katta ardından 2. katta daha sonra ise acilin girişinde görevlendirildim. Az daha düşüp bayılacaktım. Sinirlerim bozuldu. Sadece bir gün çalıştım. Bir sonraki gün, bu tehlikeye değmez diyerek istifa ettim. Okuldan sağlık sektörüne, özellikle de bu süreçte personel getirmek gibi yanlış bir sistem yok” diye konuştu.

Yorumlar (2)
Sağlıkçı 7 ay önce
Orda burda sağlık çalışanları yan gelip yatıyor 1 gün çalışıp 3 gün yatıyor demeyi çok iyi biliyorsunuz ama göstermelik üç günlük alkışla olmuyormuş bu işler değilmi
Taslicali 7 ay önce
sanki iskurdan gelen adami yogun bakima veriyoruz ne bicim haber bu yav milli egitimden gelen personel zaten taserondan kadroya gecen ekip lojistik ve basit hizmetlerde kullaniliyor canlari ne tatliymis arkadas
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?