Müdür Yardımcısından Hastane Çalışanına Darp İddiası!

İzmir Bornova'da B.Ç. adlı hastane çalışanı verdiği bir dilekçe bahanesiyle hastanenin Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından şiddete maruz bırakıldığı iddia edildi.

Gündem 25.01.2020, 17:51 25.01.2020, 18:07 Güler Sağlam
Müdür Yardımcısından Hastane Çalışanına Darp İddiası!

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde çalışan sağlık emekçisi B.Ç., hastanenin Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından verdiği bir dilekçe nedeniyle sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakıldı.

TIKLAYIN

Türk Sağlık Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Barış Koçak, yaptığı yazılı açıklamada, Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde çalışan sağlık emekçisi B.Ç.’nin, Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından verdiği bir dilekçe yüzünden sözlü ve fiili şiddete maruz bırakılarak darbedildiğini açıkladı.

ŞİDDET BU KEZ İDARECİDEN GELDİ

Yıllardır en büyük sorunlardan biri olan sağlıkta şiddetin hastaneyi yönetmekle sorumlu idareciler tarafından uygulanır hale geldiğini belirten Koçak, "Bir idarecinin görevi o kurumu işleyiş ve düzenini çalışan ve vatandaş yararına korumak ve geliştirmek olacak iken maalesef bugün geldiğimiz noktada çalışan personele eziyet, baskı, mobbing yapmaya hatta şiddet uygulamaya getirmiş; vatandaşın hizmet alma hususunda mağduriyetlerinin oluşmasına neden olmuştur" dedi. Koçak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Darp ve hakaret edilen arkadaşımızın sadece bir dilekçe verdi diye böylesi onur kırıcı bir harekete maruz bırakılmasını kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Bu konu ile ilgili olarak adli süreci başlatmış bulunmaktayız. İsteğimiz şudur ki gerek hukuksal olarak adli mercilerin ve ilimizin tüm sağlık personelinden sorumlu olan Sayın İl Sağlık Müdürü'müzün böylesine şiddet eğilimli idarecilere gerekeni yapacağına inancımız tamdır"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR OLUNURSA HAL BÖYLE OLUR. 13 ay önce
ADAMLAR KOLAYCA MÜDÜR MÜDÜR YARDIMCISI OLUYOR.ONDAN SONRA EĞO TAVAN YAPIYOR.GÖZLERİDE KİMSEYİ GÖRMÜYOR.KAFASI BULUTLARDAN SU İÇİYOR.
İddia 13 ay önce
Oku ama hemen inanıp gaza gelip de yorum yazma, belki de düşündüğün gibi değildir? Belki iddia eden suçludur, bilemezsin
ODA MÜMKÜNDÜR SEVGİLİ KARDEŞİM AMA GENEL İZLEMİM BÖYLE. 13 ay önce
DOĞUANADOLUNUN EN BÜYÜK HASTANELERİNDEN BİRİSİNDE AYNI ŞEKİLDE GETİRİLEN BİR MÜDÜR.ÇALIŞANLARA FİZİKİ OLMASADA MOBİNGLE TAHRİKLE VE UKALALIKLARIYLA HEM ÇALIŞMA DÜZENİNİ HEMDE RUH HALİNİ YERLE BİR EDİYOR.BU DURUMU BİLDİĞİMİZ İÇİN HAK VERDİK.SÖZLEŞMELİ ATAMA SİSTEMİ ÇALIŞMA BARIŞINI BOZMAKTADIR.
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?