Müdür Yardımcısından Hastane Çalışanına Darp İddiası!

İzmir Bornova'da B.Ç. adlı hastane çalışanı verdiği bir dilekçe bahanesiyle hastanenin Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından şiddete maruz bırakıldığı iddia edildi.

Müdür Yardımcısından Hastane Çalışanına Darp İddiası!

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde çalışan sağlık emekçisi B.Ç., hastanenin Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından verdiği bir dilekçe nedeniyle sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakıldı.

TIKLAYIN

Türk Sağlık Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Barış Koçak, yaptığı yazılı açıklamada, Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde çalışan sağlık emekçisi B.Ç.’nin, Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından verdiği bir dilekçe yüzünden sözlü ve fiili şiddete maruz bırakılarak darbedildiğini açıkladı.

ŞİDDET BU KEZ İDARECİDEN GELDİ

Yıllardır en büyük sorunlardan biri olan sağlıkta şiddetin hastaneyi yönetmekle sorumlu idareciler tarafından uygulanır hale geldiğini belirten Koçak, "Bir idarecinin görevi o kurumu işleyiş ve düzenini çalışan ve vatandaş yararına korumak ve geliştirmek olacak iken maalesef bugün geldiğimiz noktada çalışan personele eziyet, baskı, mobbing yapmaya hatta şiddet uygulamaya getirmiş; vatandaşın hizmet alma hususunda mağduriyetlerinin oluşmasına neden olmuştur" dedi. Koçak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Darp ve hakaret edilen arkadaşımızın sadece bir dilekçe verdi diye böylesi onur kırıcı bir harekete maruz bırakılmasını kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Bu konu ile ilgili olarak adli süreci başlatmış bulunmaktayız. İsteğimiz şudur ki gerek hukuksal olarak adli mercilerin ve ilimizin tüm sağlık personelinden sorumlu olan Sayın İl Sağlık Müdürü'müzün böylesine şiddet eğilimli idarecilere gerekeni yapacağına inancımız tamdır"

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 18:07

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR OLUNURSA HAL BÖYLE OLUR.
SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR OLUNURSA HAL BÖYLE OLUR. - 3 hafta Önce

ADAMLAR KOLAYCA MÜDÜR MÜDÜR YARDIMCISI OLUYOR.ONDAN SONRA EĞO TAVAN YAPIYOR.GÖZLERİDE KİMSEYİ GÖRMÜYOR.KAFASI BULUTLARDAN SU İÇİYOR.

İddia
İddia - 3 hafta Önce

Oku ama hemen inanıp gaza gelip de yorum yazma, belki de düşündüğün gibi değildir? Belki iddia eden suçludur, bilemezsin

ODA MÜMKÜNDÜR SEVGİLİ KARDEŞİM AMA GENEL İZLEMİM BÖYLE.
ODA MÜMKÜNDÜR SEVGİLİ KARDEŞİM AMA GENEL İZLEMİM BÖYLE. @İddia - 3 hafta Önce

DOĞUANADOLUNUN EN BÜYÜK HASTANELERİNDEN BİRİSİNDE AYNI ŞEKİLDE GETİRİLEN BİR MÜDÜR.ÇALIŞANLARA FİZİKİ OLMASADA MOBİNGLE TAHRİKLE VE UKALALIKLARIYLA HEM ÇALIŞMA DÜZENİNİ HEMDE RUH HALİNİ YERLE BİR EDİYOR.BU DURUMU BİLDİĞİMİZ İÇİN HAK VERDİK.SÖZLEŞMELİ ATAMA SİSTEMİ ÇALIŞMA BARIŞINI BOZMAKTADIR.

SIRADAKİ HABER